Ewa Kopacz chce by ludzie wyszli na ulice

Opublikowano: 17.11.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Platforma Obywatelska zdaje się nadal kompletnie nie rozumieć, dlaczego po ośmiu latach straciła władzę. Dziś jedna z jej czołowych działaczek wzywała do wychodzenia na ulice przeciwko PiS-owi, nie podając ani jednego sensownego powodu, dla którego Polki i Polacy mieliby znowu zaufać PO.

Występując dziś w programie “Gość Radia ZET” była premier Ewa Kopacz wzywała dzisiaj do zjednoczenia się przeciwko PiS-owi. “Tylko wyjście na ulice może powstrzymać autorytarne rządy Prawa i Sprawiedliwości” – mówiła, w gruncie rzeczy słusznie. Problem w tym, że nie podała żadnych poważnych powodów, dla których Polacy mieliby, protestując, zaufać właśnie liderom z poprzedniej ekipy. Najwyraźniej uznała, że wystarczy przekonywanie, że organizacje opozycyjne już dzisiaj wiele łączy, a zatem potrzeba połączyć się jeszcze bardziej i cel strategiczny zostanie zrealizowany. Celem jest obalenie PiS – a co dalej? Tego polityczka nie wytłumaczyła.

Ewa Kopacz podkreślała, że opozycja “stara się teraz być bardzo skuteczna”, a jeśli coś mimo wszystko nie wychodzi, to przez czystą matematykę i PiS-owską większość w Sejmie. Coś w tym niby jest – faktycznie każdy pomysł rządzącej partii, nieważne, czy sensowny, czy niezbyt sensowny, czy w ogóle kuriozalny, jest natychmiast oprotestowywany przez polityków z drugiej strony. Jakie jednak pomysły zamierzają im przeciwstawić liberałowie z PO i Nowoczesnej? Była premier tego nie wytłumaczyła. Jako ważne hasła, które łączą opozycję, wskazała jedynie walkę o demokrację oraz walkę o prawa kobiet. “Zapomniała” tylko dodać, że najbardziej skuteczne protesty w obronie tych ostatnich odbyły się na wezwanie organizacji lewicowych i kobiecych, a nie parlamentarnej opozycji, która wcześniej, będąc u władzy, też specjalnie kobietami się nie interesowała.

Kopacz wyraziła również współczucie dla Beaty Szydło, która jest wprawdzie szefową rządu, ale nie działa samodzielnie. Ponownie “zapomniała” dodać, że i ją na premiera namaścił swojego czasu inny, bardziej wpływowy polityk. Niezależnie od tego wyrazy współczucia zabrzmiały mocno na wyrost – dopóki opozycja będzie w stanie przeciwstawić PiS-owi jedynie zaklinanie do tego, byśmy wszyscy “poszli razem”, bo “wiele nas łączy”, rząd może spokojnie robić swoje. Co zresztą wczoraj, w głosowaniu nad wiekiem emerytalnym, uczynił.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
nemoein
Użytkownik
nemoein

PiS i PO to jedno zło, nie próbujcie udawać, że PiS jest lepszy bo nie jest – jest taki sam

gajowy
Użytkownik
gajowy

Nie popieram PO ale Ewie Kopacz trzeba oddać to że NIE dała wcisnąć Polsce trefnych szczepionek na ptasią grypę o co lobbowały firmy farmaceutyczne a co większość Europy niepotrzenie kupiło.
Z kolei obecny minister zdrowia – Konstanty Radziwiłł z PIS – zachowuje się jak rzecznik Kartelu Farmaceutycznego, mnożąc obowiązkowe szczepienia i blokując legalizację medycznej marihuany. To ostatnie zmniejszyło by zapotrzebowanie na produkowane przez nich syntetyczne analogi opiatów. Bardzo niebezpieczne leki od których zmarli m.in. Michael Jackson i Prince.