Erdogan oskarżył Francję i Niemcy o ludobójstwo

Opublikowano: 07.06.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 611

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, komentując przyjętą przez niemiecki Bundestag uchwałę o ludobójstwie Ormian w Turcji w 1915 roku, zasugerował Niemcom, a także Francji, aby przypomniały sobie własną historię ludobójstw.

„Niemcy! Powtarzam jeszcze raz — powinniście wydać sprawozdanie o zagładzie ponad 100 tysięcy Namibijczyków” — cytuje “Daily Sabah” oświadczenie tureckiego lidera przemawiającego na stambulskim Uniwersytecie im. Sabhattina Zaima.

Erdogan przypomniał również o Holocauście, dodając, że Niemcy powinny wypowiadać się o ludobójstwie Ormian „w ostatniej kolejności”.

„Nasza historia to nie historia masowych zabójstw, nasza historia to historia miłosierdzia i współczucia, i tym się różnimy (od Niemiec — red.)” — stwierdził lider państwa.

Należy zauważyć, że zagłada w latach 1904-1907 przez wojska kolonialne Niemiec do 80% populacji dwóch plemion w Afryce Południowo-Zachodniej w trakcie tłumienia powstania ludowego została uznana przez Niemcy w 2004 roku za ludobójstwo.

Ponadto prezydent Turcji przypomniał Francji eksterminację w Rwandzie w 1994 roku ponad 800 tysięcy osób z narodu Tutsi, które zostało uznane przez społeczność międzynarodową za ludobójstwo.

„Kto stoi za masakrą w Rwandzie? Francja. Ale o tym się nie mówi” — powiedział Erdogan.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Wiadomo było, że teraz będą się przerzucać. Hipokryci cholerni. Wszyscy. Ale że Rwand to robota Francuzów… To prawdziwa nowina.

Radek
Użytkownik
Radek

Nie nowina. Lata temu to było wiadomo. Słyszałem od znajomych, których znajomy był tam w tamtym czasie. WHO odmówiło wysłania tam nawet lekarstw…

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Kurnia pierogan?! A Wiedeń to co?! Nic?!!

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Zaniechanie to nie to samo, choć takie same kurestwo. W Rwandzie takim kurestwem wykazały się całe siły ONZ.