Eksperyment – miesiąc bez alkoholu

Opublikowano: 01.08.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3053

Uczeni z Uniwersytetu Sussex w Wielkiej Brytanii ustalili, co się stanie w organizmie człowieka, który zrezygnował z alkoholu. W charakterze eksperymentu badano osoby, który nie spożywały napojów alkoholowych przez jeden i ponad jeden miesiąc. O eksperymencie pisze “EurekAlert!”.

W toku badania ochotnicy stale oddawali krew do badania i opowiadali o swoim samopoczuciu.

W eksperymencie wzięło udział 800 osób. Jak pokazała praktyka, rezygnacja z alkoholu poprawia stan skóry i organów wewnętrznych. Rezygnacja z alkoholu pomaga też zmniejszyć dalszą potrzebę jego spożywania.

W rezultacie eksperymentu średnia liczba dni, w jakie uczestnicy spożywali alkohol, zmniejszyła się z 4,3 do 3,3 dni w tygodniu. Zmniejszyła się też ilość spożywanego alkoholu — z 8,6 do 7,1 szklanki. Niektórzy uczestnicy zauważyli u siebie spadek masy ciała. Rezygnacja ze szkodliwego nawyku pozwoliła też znacząco zaoszczędzić pieniądze.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. Aksamitny 02.01.2019 13:57

    Doskonały artykuł! Takich badań naukowych trzeba nam więcej, aby ludzkość rozwinęła się i by zapanował z dawna upragniony pokój i szczęście!
    Czekam z niecierpliwością na wyniki badań ws. skutków używania mydła, czy tego, jak bycie miłym ma wpływ na relacje międzyludzkie.
    Jakież nasze życie byłoby ubogie gdyby nie “brytyjscy naukowcy”?

  2. RobertM4 02.01.2019 15:17

    “…pozwoliła też znacząco zaoszczędzić pieniądze”.
    No tego, to w życiu bym się nie spodziewał. Dobrze, że w WB mamy takich “naukofców” 🙂

  3. jasoncruzoe 03.01.2019 07:37

    Dlaczego do eksperymentu nie wzięto alkoholików wyniki byłyby by ciekawsze no i uczestnicy zarobiliby na alkohol po zakończeniu badań. Przypuszczam że organizacja Human Rights nie pozwoliła by na takie bestialstwo wobec tej biednej chorej grupy ludzi…

  4. Kwaqu 03.01.2019 10:15

    Ciekawy pomiar.. “na szklanki”. Albo faktycznie alkoholicy brali udział, albo Sputnik przeliczył na ichnią miarę 😉

  5. Szwęda 01.08.2019 17:20

    Dla alkoholika nałogowego miesiąc niepicia to pikuś, nic nie znaczy, a raczej znaczy tyle co nabieranie smaku i mocy na napicie się po tym miesiącu. Alkoholik jakby napręża sie w swoim głodzie, ale objawy wcale nie muszą być przykre, bo może przez ten czas pić na sucho, tak, pić na sucho – osoby niewtajemniczone nie znają tego pojęcia ale to jest jeden z objawów głodu alkoholowego. Jeżeli alkoholik wie, że napije się za miesiąc, to ten miesiąc może nie być żadnym problemem, a raczej jeszcze większym “wzmocnieniem” jego ja alkoholicznego.
    Oczywiście nie dotyczy to osób nieuzależnionych – u nich taka abstynencja objawiałaby się zupełnie inaczej – tak jak w artykule, bo chyba takich osób głównie dotyczył eksperyment. U osób z zaawansowaną chorobą alkoholową, nawet kilkudniowe niepicie może dać poważne objawy chorobowe, a nawet skończyć się zgonem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.