Dżihadyści z ISIL niszczą meczety

Opublikowano: 02.08.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Dżihadyści z Islamskiego Państwa zniszczyli kolejny historyczny meczet i mauzoleum.

Bojówkarze zbombardowali meczet i mauzoleum proroka Dżirdżisa. Jest to jedno z ostatnich wydarzeń tego tygodnia, podczas którego zniszczonych zostało sześć najbardziej czczonych świętych miejsc Mosulu.

Organizacja Islamskie Państwo rozpoczęła agresywną ofensywę w zachodnim i północnym Iraku pod koniec zeszłego roku, a w czerwcu przejęła Mosul.

Wśród meczetów zniszczonych w Mosulu w zeszłym tygodniu znalazły się między innymi meczet proroka Szita i meczet proroka Jonasza, gdzie według podań znajdowało się również miejsce pochówku proroka.

Jak podają liczne źródła, mieszkańcy Mosulu uchronili przed zniszczeniem słynny Krzywy Minaret z XII wieku. Otoczyli to miejsce łańcuchem z ludzi trzymających się pod ręce i oznajmili, że bojówkarze muszą ich zabić, żeby zburzyć budowlę. Dżihadyści na razie odstąpili od swego zamiaru

Autor: Sy
Na podstawie: Belfast Telegraph
Źródło: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o