Dyrektor z nadania PiS chwali się dotowaniem filmów o LGBT

Opublikowano: 10.02.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1317

Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski próbuje bronić się przed swoim odwołaniem, chwaląc się dotowaniem filmów lewicowo-liberalnych reżyserek i produkcji na temat mniejszości seksualnych. Nominat Prawa i Sprawiedliwości przyznaje wprost, że wśród największych beneficjentów jego rządów znalazła się twórczyni filmu „Granica”, Agnieszka Holland.

Czołowe polskie organizacje filmowe wystosowały list do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza, domagając się odwołania Śmigulskiego, którego kadencja oficjalnie kończy się w 2027 roku. Ich zdaniem PISF z powodu jego działań znajduje się na skraju upadku, a także nie przestrzega nawet swoich własnych procedur.

Sam dyrektor Instytutu próbuje się bronić, wskazując chociażby na pozytywne wyniki kontroli prowadzonych przez Najwyższą Izbę Kontroli. Przede wszystkim stara się jednak przedstawić w jak najlepszym świetle przed obozem lewicowo-liberalnym.

Śmigulski w odpowiedzi na zarzuty chwali się, że głównymi beneficjentami jego dotacji były lewicowe reżyserki: wspomniana Holland, Małgorzata Szumowska czy Kinga Dębska. Poza tym PISF w czasie rządów PiS przekazał znaczne środki finansowe na filmy poświęcone tematyce związanej z działalnością ruchu LGBTQWERTY.

Co więcej, według Śmigulskiego „żadna inna instytucja publiczna w historii nie wsparła w takiej skali projektów audiowizualnych o tej tematyce”. Poza tym Instytut miał też wyłożyć pieniądze na film „Biała dowaga” poświęcony współpracy górali z niemieckimi władzami okupacyjnymi.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.