Donald Trump zwolnił szefa FBI Jamesa Comeya

Opublikowano: 11.05.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 351

Powołując się na rekomendację swojego Prokuratora Generalnego Jeffa Sessionsa oraz jego zastępcy Roda Rosensteina Donald Trump zwolnił 9 maja szefa FBI – Jemesa Comeya. Comey został zwolniony w trybie natychmiastowym. W liście wystosowanym przez Donalda Trumpa znalazła się fraza, iż “FBI jest jedną z najbardziej cenionych i szanowanych narodowych agencji i dzień dzisiejszy będzie nowym otwarciem dla klejnotu koronnego naszych służb śledczych”. Z mojej strony – no comment.

Zwolnienie Comeya jest i nie jest sensacją. Nie jest o tyle, że wielu obserwatorów spodziewało się tego ruchu dużo wcześniej. Jest, albowiem Comey przetrwał 100 dni prezydentury Trumpa, więc wydawało się, że ma jakieś atuty w rękawie, o których wie Donald Trump, ale nie opinia publiczna.

Comey odegrał bardzo dziwną rolę w trakcie wyborów prezydenckich w USA. Przez wiele miesięcy bronił interesów Clintonów łamiąc prawo wielokrotnie i dopuszczając się skrajnych aktów hipokryzji w swoich decyzjach. Jego przesłuchanie przed komisją Kongresu USA składało się głównie z deklaracji typu: “nie mogę skomentować tego stanowiska”. Nauczył się tego od Hilary Clinton, która pół roku wcześniej na przesłuchaniu FBI w obecności Comeya 46 razy wypowiedziała frazę “nie mogę sobie przypomnieć”. Wszelako tenże Comey w ostatnich dniach kampanii prezydenckiej podjął bardzo spóźnioną, ale prawnie oczywistą decyzję dotyczącą kontynuacji śledztwa w sprawie maili Hilary Clinton, co – zdaniem tej ostatniej – było gwoździem do trumny jej przegranej w wyborach. Putin, Comey i fałszywe informacje zdaniem pani Clinton zadecydowali o jej przegranej. Nie Deep State bynajmniej, o nie!

Autorstwo: Andreas
Na podstawie: RT.com i inne strony
Źródło: EfektSetnejMalpy.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.