Donald Trump został prezydentem USA

Opublikowano: 09.11.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 358

Według wstępnych wyników 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump.

8 listopada w Stanach Zjednoczonych odbyły się wybory prezydenckie. Najwcześniej, bo o północy czasu wschodniego, zagłosowały miejscowości do 100 mieszkańców w stanie New Hampshire. Najpóźniej – Nowy Jork, gdzie lokale wyborcze zamknięto o godz. 21:00.

O 05:00 (CEST) zakończono głosowanie w Kalifornii, Oregonie, Waszyngtonie, Idaho i na Hawajach. I choć głosy są nadal liczone, znamy już nazwisko kolejnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych wyników został nim Donald Trump.

Za kluczowe stany — battleground state – w kampanii wyborczej w 2016 roku uważano Wirginię, Florydę, Pensylwanię i Ohio. W Wirginii wygrała Clinton, zdobywając 50% głosów, na Florydzie — Trump z 49%. Tzw. American Divide, czyli Karolina Północna głosowała na Trumpa.

Każdy amerykański stan jest reprezentowany przez określoną liczbę głosów w Kolegium Elektorów, liczącym 538 osób. Kandydat, za którego głosowało ponad 270 elektorów, zostaje prezydentem USA. Donald Trump zdobył już 276 głosów elektorskich.

Zakończona kampania wyborcza niewątpliwie była jedną z najbardziej dynamicznych w historii USA i było to najszerzej komentowane wydarzenie polityczne w 2016 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

17
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

nieważne kto wygrał, Ameryką rządzi CIA, każdego szybko nauczą posłuszeństwa

MB
Użytkownik
MB

@agama CIA jest tylko narzędziem rządzących, podobnie jak np. FED.

gajowy
Użytkownik
gajowy

Demokraci wystawiając skorumpowaną Clinton sami się o to prosili.

agama
Użytkownik

MB, w USA rząd, a służby to dwie różne samodzielne w praktyce władze, a pieniądze prezydentowi wypłaca kongres, więc choćby chciał dobrze, to za bardzo nie podskoczy. Trump uważa, że szczepionki wywołują autyzm, Clinton wspierana przez CIA chciała obowiązkowych szczepień w ciągu 2 lat, wojna domowa w USA gwarantowana także z wielu innych powodów

skyhigh
Użytkownik
skyhigh

show dla gawiedzi szukającej podniety…

barik
Użytkownik
barik

Czyli nie ma sensu wierzyć teorią spiskowym których treść przekonywała o tym, że Amerykanie żyją w wirtualnej rzeczywistości a wolne wybory są iluzją i wszystko jest kreowane przez media.
Przekonywał do tego artykuł z 02.11.2016r. na tym portalu.

lboo
Użytkownik
lboo

@barik: W ogóle nie ma sensu wierzyć teoriom spiskowym z naciskiem na słowo “spiskowym”. Przecież jeśli gdzieś na świecie jest wolność i demokracja, to musi być w USA.

A tak serio to może warto by dać mu trochę porządzić i zobaczyć dla kogo pracuje zanim się oceni.

skyhigh
Użytkownik
skyhigh

już pińkoska się trzęsie i straszy dalej

Aida
Użytkownik

Teorią to bym nie wierzyła ;)

belfanior
Użytkownik
belfanior

@Aida
…Ech…dokladnie…
Ja tam wierze w spiskowe…praktyki…
:)

barik
Użytkownik
barik

@Iboo nie oceniam jego, tylko treść artykułów które okazują się teoriami spiskowymi.
@Aida i @belfanior- przeanalizuj treść nie pisownie :)

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Rządzą ci, których nie zobaczysz w TV. Ci, których oglądasz w TV wykonują tylko polecenia. Cała ta pseudodemokratyczna szopka to wielka gra pozorów dla milionów, miliardów ludzi.

hashi
Użytkownik
hashi

Ha ha ha mówiłem, że wygra Trump bukmacherzy jeszcze wczoraj płacili za niego kurs 4,75. Postawiłem 1000 zł. Przypominam że w kreskówce Simsonowie Trump wygrał z Hilary 15 lat temu, te same twarze te same nazwy. Przypadek? Ustawione wszystko od początku. Teraz global kryzys, transfer majątku i wszystko można zrzucić na prezydenta. Do tego teoria że Trump to John Titor z przyszłości który jako prezydent ratuje świat przed III wojną światową.

Wytagen
Użytkownik
Wytagen

Skoro taki byleś pewny, to dlaczego nie 10tys?100?

agama
Użytkownik

ważne, że Sroros i lewactwo sraczki dostali

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Wytagen – może jeszcze milion.

Pretorian
Użytkownik
Pretorian

@hashi
po raz kolejny zwracam uwagę, iż mówisz nieprawdę

Simpsonowie z 2000 roku tylko wspominają o Trumpie jako o prezydencie dlatego, że Trump zajął się polityką w 1999 (lub 98) rok i to wtedy było takie “na topie”

Natomiast kreskówka, w której Trump zjeżdża po schodach była wemitowana rok temu, a nie 15 oraz było to już PO faktycznej jego wizycie, która to tylko autorzy kreskówki “przersowali”

Także nie ma tutaj mowy o jakimś przepowiadaniu