Dodatkowy dzień wolny od pracy w 2020 roku?

Opublikowano: 12.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1421

14 sierpnia 2020 roku może stać się jednorazowym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy. Tego dnia przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej.

Petycję w sprawie ustanowienia święta narodowego w ramach uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej złożył radny PiS Paweł Zalewski. W uzasadnieniu opublikowanym na stronie Sejmu można przeczytać, że „celem ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej jest upamiętnienie i uczczenie faktu wielkiego zwycięstwa w dniu 15 sierpnia 1920 roku Rzeczypospolitej Polskiej nad wojskami Armii Czerwonej, zwanego także Cudem nad Wisłą”. Jak dodano, projekt zakłada, że będzie to dzień wolny od pracy.

Według autora petycji taka ustawa pozwoli Polakom godnie świętować tak znaczącą datę, rozciągając uroczystości na trzy dni, od 14 do 16 sierpnia 2020 roku. „Ustanowienie tak wcześnie tego jednorazowego dnia wolnego od pracy pozwoli uniknąć wszelkich niedogodności związanych z życiem osobistym mieszkańców czy funkcjonowaniem zakładów pracy” – głosi uzasadnienie.

W grudniu petycja wpłynęła do Sejmu, jeśli spełnia wymogi określone w przepisach, to powinna zostać skierowana do rozpatrzenia w Komisji Spraw Petycji.

„Zaproponowałem panu prezydentowi, żebyśmy wspólnie uczcili pamięć żołnierzy ukraińskich i polskich, którzy w 1920 roku walczyli z nawałą bolszewicką, tj. stulecie Bitwy Warszawskiej, ale to jest także stulecie tamtej wojny” – powiedział Duda na wspólnej konferencji prasowej z Zełenskim w Oświęcimiu. „Jest to stulecie Bitwy Warszawskiej, a także stulecie wielkiej wojny, w której z jednej strony z bolszewikami walczyli polscy żołnierze, których często symbolicznie nazywamy żołnierzami Piłsudskiego. Z drugiej strony był Petlura i jego żołnierze, ukraińscy żołnierze, którzy również mężnie oddali życie w tej wojnie, walcząc o to samo, co nasi żołnierze” – oświadczył polski prezydent.
W lutym nowe święto. Czy będzie dniem wolnym od pracy?

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,75 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

Jeszcze się w połowie marca obudzą, że 10 kwietnia stuknie 10 lat od lądowania w lesie smoleńskim i trzeba ludowi zrobić wolny piąteczek i dać w TVP i PR 3 dni żałoby na weekend.