Demonstracje na Ukrainie przeciwko Zełenskiemu

Opublikowano: 11.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3227

W stolicy Ukrainy Kijowie odbywają się protesty przeciwko decyzji Wołodymyra Zełenskiego, który zdymisjonował gen. Walerija Załużnego.

„Kilkadziesiąt osób zgromadziło się na Placu Niepodległości w Kijowie, domagając się przywrócenia na stanowisko generała Walerija Załużnego” – informuje TV Biełsat, powołując się ukraińską stację Hromadske.

Uczestnicy protestów przynieśli ze sobą transparenty z takimi hasłami jak: „Załużny – nasz prezydent” oraz „Precz z Zełenskim”.

Przypomnijmy, że wiadomo już, iż gen. Załużnego zastąpi gen. płk Ołeksandr Syrski. Syrski zwany jest przez ukraińskich żołnierzy „Rzeźnikiem”, ponieważ wykonywanie jego bezwzględnych rozkazów poskutkowało w Bachmucie bardzo wysokimi stratami ludzkimi po stronie ukraińskiej. Załużny uważany z kolei jest za dowódcę ceniącego życie żołnierzy.

Na podstawie: Biełsat
Źródło: NCzas.com


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. MasaKalambura 11.02.2024 12:37

  Skoro Załużny był naczelnym dowódcą, a Syrski wykonywał jego rozkazy, to tymi domniemanymi rzeźnikami byli zarówno jeden jak i drugi.

 2. pikpok 11.02.2024 13:04

  Mafia pasożytdów Zełenskiego(?) robi tam co chce.
  https://wolnemedia.net/zaluzny-ma-sie-zamknac/

 3. rozrabiaka 11.02.2024 14:39

  “Bielsat” – eto dobra telewizja?
  “Kilkadziesiąt osób zgromadziło się na…” toż to jest rewolucja!!!!

 4. pikpok 11.02.2024 20:36

  A w tym samym czasie taki “kwiatek” tam wyskoczył. Przypadek? https://wolnemedia.net/zgony-i-tajemnice-zwiazane-z-testowaniem-szczepionek-na-dzieciach/

 5. Nosferatu 12.02.2024 00:20

  A w kacaplandzie cisza rzeźnik putler dalej robi co chce…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.