„Demagog” znów dezinformuje!

Opublikowano: 13.10.2023 | Kategorie: Media, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2815

Krzysztof Bosak odniósł się do artykułu na portalu Demagog.pl, który zarzucił mu fałsz. Fałsz w kwestii wypowiadanych przez niego informacji nt. emerytur dla Ukraińców w Polsce.

Wypowiedzi Krzysztofa Bosaka „Demagog” podsumował w następujący sposób: „W związku z tym, że Krzysztof Bosak sugeruje, że po jednym dniu osobie z Ukrainy będzie przysługiwała pełna polska minimalna emerytura, wyższa niż ta, którą otrzymałaby w swojej ojczyźnie, wypowiedź uznajemy za fałsz”.

Bosak szybko odniósł się do zarzutów: „Ten wpis jest wewnętrznie sprzeczny i wprowadza w błąd. Ta »różnica« między minimalną emeryturą na Ukrainie i w Polsce wynosi obecnie sporo ponad 1 tys. zł. Polska będzie dopłacać tę różnicę ukraińskim emerytom, którzy osiągnęli polski wiek emerytalny, przepracowali w Polsce, choć 1 dzień i zgłoszą się po emeryturę jako mieszkańcy Polski. »Demagog« dezinformuje, sugerując, że Polska będzie dopłacać tylko kilka groszy. »Demagog« także przemilcza fakt, że ani ZUS, ani SG nie ma żadnego efektywnego systemu monitorowania, którzy Ukraińcy mieszkają w Polsce, a którzy nie. Żadna jednostka administracji nie monitoruje obecnie w ramach swej normalnej pracy miejsc zamieszkania imigrantów i ich losów. SG i ZUS mają uprawnienia kontrolne, ale to nie znaczy, że system jest szczelny, co sugeruje Demagog. Z tych powodów oceniam wpis »Demagoga« jako fałszywy”.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Demagogia a populizm

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.