Czym zajmuje się UE podczas pandemii? Ingerencją w Wenezueli!

Opublikowano: 05.04.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 225

Podczas gdy ONZ wezwała do złagodzenia sankcji gospodarczych przeciw Kubie, Wenezueli, Iranowi, Zimbabwe, Syrii i Korei w czasie pandemii COVID-19, Unia Europejska ogłosiła, że popiera imperium amerykańskie, które uzależnia takie złagodzenie od… przemian politycznych w Wenezueli i odsunięcia od władzy prezydenta Nicolasa Maduro.

„Unia Europejska pozytywnie przyjmuje plan transformacji demokratycznej w Wenezueli zaproponowany przez Stany Zjednoczone” – oświadczył Josep Borrell, szef unijnej dyplomacji. Ingerencja zachodnia w Wenezueli nie została powstrzymana nawet przez pandemię, z którą zresztą Wenezuela radzi sobie dużo lepiej niż USA i Unia.

Amerykański departament stanu wymyślił, że w Caracas powinna powstać złożona z jakichś deputowanych Rada Państwa, która zorganizuje wybory bez kandydatury obecnego prezydenta Nicolasa Maduro tak, by wygrał ktoś, kto podda kraj Stanom Zjednoczonym, jak większość krajów Ameryki Łacińskiej. Unia wybrała więc poparcie dla ludzi Donalda Trumpa, zamiast dla ONZ. Rząd wenezuelski potraktował unijne oświadczenie z należną pogardą: „UE popiera więc zniesienie nielegalnych sankcji, jeśli dojdzie do zamachu stanu z jawnym pogwałceniem Karty NZ”.

24 marca ONZ wezwała bogate kraje imperialistyczne do złagodzenia lub zniesienia sankcji w czasie epidemii Covid-19, lecz bez sukcesu. Stany Zjednoczone wprost przeciwnie: przejawiają podwyższoną aktywność na rzecz „odzyskania” Wenezueli: oskarżyły nawet prezydenta Maduro o „narko-terroryzm” i przede wszystkim ogłosiły wielkie manewry morskie u wybrzeży wenezuelskich – w kierunku tego kraju płynie cała armada okrętów wojennych.

Wenezuela walczy z epidemią stosując masowe testy. Są tam bezpłatne, jak w Argentynie, lecz to wyjątki w Ameryce Łacińskiej. Do tej pory zmarło tam pięć osób z powodu COVID-19.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,43 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Piron
Użytkownik
Piron

Cytat:

“24 marca ONZ wezwała bogate kraje imperialistyczne do złagodzenia lub zniesienia sankcji w czasie epidemii Covid-19, lecz bez sukcesu. Stany Zjednoczone wprost przeciwnie: przejawiają podwyższoną aktywność na rzecz „odzyskania” Wenezueli: oskarżyły nawet prezydenta Maduro o „narko-terroryzm” i przede wszystkim ogłosiły wielkie manewry morskie u wybrzeży wenezuelskich – w kierunku tego kraju płynie cała armada okrętów wojennych.”

Ot przykład obłudy “amerykańskiej demokracji”, opluć i zszargać medialnie reputację przywódcy, a jak to nie pomoże inwazja. Jankesom coraz bardziej pali się grunt pod nogami (szybko postępująca recesja i bezrobocie) dlatego próbują wszelkimi możliwymi sposobami zawłaszczyć ogromny potencjał roponośnych pól Wenezueli i Iranu (niska cena ropy zmusza ich do poszukiwania tradycyjnych szybów naftowych ponieważ łupki są zdecydowanie za drogie w produkcji i przetwarzaniu). Imperialistyczne (mordercze) zapędy tego kraju obecnie zwracają się przeciwko nim, więc “machanie szabelką” w tej sytuacji tylko pogłębi niechęć do tego kraju i przysporzy im więcej wrogów.