Czy w Szczecinie doszło do zamachu terrorystycznego?

Opublikowano: 08.03.2024 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4860

To przykre, że we wszelakich mediach, nikt o tym zdarzeniu nie chce wspominać. A nad bezsensownymi, nic niewnoszącymi tematami, media tak bardzo się ekscytują. Gdy tak się dzieje, pojawiają się fejki zaspokajające oczekiwania internautów. Dementujemy dwa z nich.

Po tygodniu po tym, jak trzeźwy 33-latek celowo rozjechał około 20 osób w Szczecinie, a główny ściek medialny w dalszym ciągu kryje sprawcę, powtarzając do obłędu, że był „obywatelem polskim”, „mieszkańcem Szczecina” etc., jednocześnie tuszując banalną kwestę, jak też ten „polski obywatel” ma na imię. Na przekład „Interia” pisze, że ujęty kierowca „To 33-letni mieszkaniec stolicy Pomorza Zachodniego narodowości polskiej”.

W przypadku kiedy Polak zgwałcił Białorusinkę w Warszawie, od razu wypłynęło, że był to Dorian jakiś tam i pojawili się w mediach świadkowie, koledzy i koleżanki Doriana, udzielając ja jego temat wywiadów. Natomiast w przypadku seryjnego zabójcy ze Szczecina – który podobno na chłodno planował celowo zamordować jak najwięcej osób – nie ma kompletnie niczego. Nie ma sąsiadów, kolegów z pracy, brak nawet inicjałów czy imienia sprawcy.

Można więc podejrzewać, że ten psychopata, a być może terrorysta, ma z Polską niewiele wspólnego. Możliwe, że udałoby mu się nawet uciec, gdyby nie zatrzymali go podczas próby ucieczki zwykli Polacy. I to dopiero oni przekazali go policji. Te samej policji, która teraz go kryje i wygląda na to, że prawdy o jego pochodzeniu nie chce ujawnić.

Tymczasem pierwsze doniesienia medialne, które następnie szybko usunięto, donosiły, że kierowca był Ukraińcem, ponieważ posługiwał się ukraińską mową. Oto zrzut wiadomości z kanału „Wypadki i Pożary w Zachodniopomorskim” na „Facebooku”.

Gdy policja tuszuje sprawę, a media unikają jej drążenia, zajmują się nią zwyczajni obywatele, w tym twórcy fejków.

Czy kierowca jest uchodźcą z Ukrainy, któremu przyznano polski PESEL, aby mógł korzystać z pomocy polskiego państwa, a który wraz z wojną na Ukrainie przestał być dowodem na posiadanie polskiego obywatelstwa?

Czy to naprawdę Ukrainiec? Czy dokonał udanego lub nieudanego zamachu terrorystycznego na zlecenie Mirotworca? A może to banderowiec, który chciał się zemścić na Polakach za protest rolników na granicy?

Czy policja ukrywa jego inicjały dla dobra „dobrego wizerunku” imigrantów i „spokoju społecznego”, podobnie, jak postępują policje w Niemczech czy Szwecji, pisząc nieraz, że sprawcy ataków, masakr itp., leczyli się psychiatrycznie?

Chcielibyśmy poznać obiektywne i rzetelne odpowiedzi na te pytania, by uniknąć plotek. Na razie dwie z nich od razu możemy zdementować.

Litera „Y” na końcu rejestracji oznacza tylko, że w Szczecinie wyczerpała się pula pięciocyfrowych liczb rejestracyjnych. Gdy tak się stanie, zastępuje się je literami.

Fałszywą informacją jest również wiadomość o Butsenko. Wystarczy spojrzeć na miejsce zameldowania — Częstochowa zamiast Szczecin. Aby mieć szczecińską rejestrację samochodową ZS, należy mieszkać w Szczecinie. Porównajcie też zdjęcie kierowcy z wąsami i bródką z ogolonym Butsenko, o ile tak naprawdę nazywa się osoba ze zdjęcia. Trochę podobni, ale kierowca ma wyraźne kości policzkowe i przedziałek na głowie, a Butsenko nie ma (ostateczny werdykt powinien wydać specjalista od anatomii).

I jeszcze jedno – w Częstochowie na ul. Bór 66c, gdzie rzekomo mieszkał Butsenko, mieści(ła?) się firma Lex Sp. z o.o. (w stanie likwidacji) zajmująca się handlem paliwami. Na „Google Maps” wygląda to tak.

Czyli tak naprawdę nie wiemy niczego oprócz tego, że policja chroni tożsamość sprawcy, media mataczą, a ludzie tworzą fejki.

Autorstwo: Foxi i Maurycy Hawranek
Na podstawie: LegaArtis.pl, Bejsment.com, Interia.pl
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14 komentarzy

 1. Katana 08.03.2024 11:40

  Ciekawa rozkminka… Jednak brak u ludzi konsekwencji w “swoich” działaniach.
  Bo…
  “A nad bezsensownymi, nic niewnoszącymi tematami, media tak bardzo się ekscytują.”
  Wszystko ma znaczenie. Nieznaczność też.

 2. Foxi 08.03.2024 12:00

  Aktualnie w mediach korporacyjnych piszą o aborcji – temat od 25 lat wałkowany, oraz o Pegasusie i jakimś procesie na polityku. Nie ma tam słowem o tym, że prezydent Białorusi Łukaszenka ostrzega społeczeństwo polskie przed prowokacją szykowaną przez władze skierowaną przeciw zwykłym polakom. Takie informacje być powinny zamiast tego są “newsy” identyczne jak 25 lat temu, normalnie kopiuj – wklej.

 3. Katana 08.03.2024 12:34

  Polacy, nic się nie dzieje. Zaraz króliczki w rzeżuchę i jajka na twardo… Potem majówka.
  A słoneczko jak świeci cudnie…

 4. Katana 08.03.2024 12:53

  //są “newsy” identyczne jak 25 lat temu//
  O tym mówię, brak konsekwencji (w doprowadzaniu spraw do końca). Stąd codziennie “dzień świstaka”.

  “(17) Niewielkie bowiem utrapienia naszego obecnego czasu gotują bezmiar chwały przyszłego wieku”
  (2 list do Koryntian 4)

 5. Katana 08.03.2024 13:06

  W mediach oficjalnie było mówione (już ładnych kilka miesięcy temu), że nie będą podawane informacje o kraju pochodzenia bo cośtam cośtam…
  Jak widać nie dotyczy to samych siebie. A to błąd zasadniczy jest.
  “(26) Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, NADTO siebie samego, nie może być moim uczniem.
  (Ewangelia Łukasza 14)

 6. Wujek Polonii 08.03.2024 18:14

  “Aby mieć szczecińską rejestrację samochodową ZS, należy mieszkać w Szczecinie.” – Bzdura. Od 31 stycznia 2022 roku nabywca samochodu nie ma obowiązku wymiany tablicy rejestracyjnych z wyjątkiem kilku sytuacji. Częstochowianin może posiadać samochód na tablicach zachodniopomorskich, równocześnie może być mieszkańcem Szczecina, a być zameldowany w Częstochowie.

 7. rozrabiaka 09.03.2024 01:00

  “…Polak zgwałcił Białorusinkę w Warszawie… to Dorian jakiś tam…. mediach świadkowie, koledzy i koleżanki” – typowe imię polskie, znam setki dorianow –
  – Dorian sztaszic – gościu od konstytucji(?)
  – Dorian Chopin- pianista
  – Dorian maria kolbe – ksiądz a auschwitz
  – Dorian Skłodowska Curie – chemik
  – Dorian Przybylska- aktorka
  – Dorian Sienkiewicz – noblista, pisarz
  – Dorian bem – general
  – Dorian Moniuszko- kompozytor
  – Dorian Kowalski- sprzedawca w żabce

  Itd
  Hehe

 8. Foxi 09.03.2024 08:50

  @rozrabiaka ubódł cie ten Dorian personalnie, czy tylko pijesz wódkę w pracy i radośnie bełkoczesz? Lepiej nie pij w robocie bo jak cie kierownik z hasbary wypatrzy to … no wiesz.

 9. Katana 09.03.2024 10:47

  Foxi, rozrabiaka chyba sugeruje, że już samo imię wskazuje na niepolskie pochodzenie człowieka.

 10. kufel10 10.03.2024 05:40

  Są tu i doriany i brajany, i arjele, a oznacza to że tate i mame są po ekonomii albo gastronomiku, i albo zbierali szparagi w błocie na kolanach, albo myli kible u rudych w “restauracji makdoland”. No i tak nasiąknęli tą różnorodnością kulturową, że zapomnieli o pięknych tradycyjnych polskich imionach, takich jak Jan, Paweł i inne. Ważne, że robią “biznes” i zaciągają anglicyzmami.

 11. rozrabiaka 10.03.2024 09:41

  Są też i takie doriany co gardzą Polakami, myśląc że zachęca do kupowania polskich Lexusów, kupowania polskich produktów z telefonem (sprawdzając własność spółek) łażąc po sklepach i wypisując z pamięci coś o niemieckich oplach, nie mając tak na prawdę o niczym pojęcia…

 12. kufel10 10.03.2024 17:58

  Są też nieudacznicy i lenie na L4 lub ze świstkiem z urzędu pracy, którzy drapiac się po brudnych jajach klekoczą na klawiaturze coś bez sensu a dla samego klekotania, nie mając ani perspektyw, ani przyjaciół, ani rozumu. Nie mają także honoru i odwagi. Liczą na tani poklask, co na chwilę pozwala im poczuć się potrzebnym i społecznie użytecznym, choć tak na prawdę to ciągle oszukiwanie się prowadzi ich do kompulsywnej masturbacji, obżarstwa i zaniedbania.

 13. rozrabiaka 10.03.2024 18:24

  Kufel10- jest mi ciebie żal. I po co zaczynałeś? Chodziło mi, że opel nie jest niemiecki i tyle.

  To jest twój problem, żyj z tym.
  Bogaczu, widzę po wpłatach, że to jest ta znienawidzona biedronka , co?

 14. pikpok 10.03.2024 18:26

  @kufel10, Kaczmarski i Gintrowski ciekawie na ten temat zaśpiewali https://www.youtube.com/watch?v=amZGhUHt3Hc&pp=ygUWa2FudHljemthIHogbG90dSBwdGFrYQ%3D%3D
  Tylko że Niemców też globalne pasożytdy załatwiły.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.