Prezydent kazał cenzurować się ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu

Opublikowano: 16.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2022

Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda w rozmowie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim wypowiedział kontrowersyjne słowa ws. rzezi wołyńskiej. Poprosił on duchownego, aby ten rozważnie dobierał słowa. Podkreślił przy tym, że mocne słowa nie sprzyjają polskiej sprawie oraz ukraińskiej.

„Proszę, aby ksiądz się miarkował ze słowem. Każde słowo za dużo wypowiedzianie – nie mówię, żeby wcale – nie służy ani nam, ani drugiej stronie” – powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z duchownym.

„Panie Andrzeju Duda lepiej niech to pan miarkuje słowa! To niewyobrażalny skandal tak się odzywać do rodzin ofiar pomordowanych na Wołyniu!” – skomentował członek Zarządu Głównego Ruchu Narodowego Witold Tumanowicz.

„Słowa Prezydenta RP wypowiedziane do Rodzin Ofiar Ludobójstwa Polaków, trzymających baner z prośbą o zniesienie zakazu ekshumowania i godnego pochowania pomordowanych na Wołyniu – Warszawa, 11 lipca br. Czy słowa te Andrzej Duda skierowałby też do Rodzin Ofiar Holokaustu Żydów?” – zastanawiał się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Nagranie robi furorę w internecie. Uderzające słowa prezydenta Andrzeja Dudy zostały mocno skrytykowane m.in. przez polityków Ruchu Narodowego, dziennikarzy i użytkowników Twittera. Wielokrotnie zarzucano polskiemu przywódcy i władzom opieszałość przy rozliczeniu Ukrainy z Rzezi Wołyńskiej. Z niezrozumiałych powodów polskie władze przez ostatnie lata nie potrafiły wymusić chociażby drobnych gestów, a w szczególności prawa pozwalającego na ekshumację ofiar.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com [1] [2]
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 16.07.2022 08:53

    Potwierdza to moje podejrzenia, że głównym powodem (choć nie jednym) zablokowania wszystkich stron (prócz tej z mailami Dworczyka) jest kwestia rzezi wołyńskiej. To łączy antyrosyjską stronę wRealu24.pl z prorosyjskim portalem MyslPolska.info. Bo poruszanie tego tematu może nastawić Polaków przeciwko Ukraińcom. W takiej iluzji polityczno-światopoglądowej żyją polskie władze – myślą, że antyrzeziowołyńska cenzura zmieni losy wojny. Żenada.

    Cud, że Duda nie nazwał księdza ruską onucą albo agentem Putina.

  2. agama 16.07.2022 20:40

    to ma być prezydent Polaków…Kompromitacja

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.