Czy katastrofa Boeinga ma związek z konfliktem Iranu i USA?

Opublikowano: 09.01.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1693

Iran już na dobre znalazł się w centrum zainteresowania światowych mediów. Nie chodzi jednak wyłącznie o dzisiejszy atak rakietowy przeprowadzony przez wojsko tego kraju na amerykańskie bazy w Iraku. Okazuje się, że oprócz tego w ciągu ostatnich godzin doszło tam też do tragicznej katastrofy lotniczej, a nawet do trzęsień ziemi w pobliżu irańskiej elektrowni atomowej.

Zaraz po starcie z lotniska w Teheranie doszło do katastrofy lotniczej samolotu Boeing 737-800 należącego do ukraińskich linii lotniczych. Lecący do Kijowa samolot rozbił się a wszystkie 176 osób znajdujących się na jego pokładzie poniosło śmierć na miejscu.

Od początku po katastrofie pojawiają się sprzeczne informacje na temat jej przebiegu. Jedne źródła podają, że samolot płonął w ostatniej fazie lotu, co mogłoby sugerować awarię silnika, albo nawet zestrzelenie. Ambasada Ukrainy w Iranie również twierdziła zaraz po katastrofie, że przyczyną tragedii jest niesprawny silnik, jednak przedstawiciele ukraińskiej linii lotniczej UIA poinformowali potem na konferencji prasowej w Kijowie, że samolot był sprawny i nie ma mowy o usterce.

Zaskakujące jest to, że łączność z Boeingiem utracono zaraz po starcie, co może sugerować, że samolot padł ofiarą ataku elektronicznego zakłócania. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak chwilę wcześniej Iran wystrzelił kilkadziesiąt rakiet balistycznych wymierzonych w amerykańskie bazy. Zwykle w takich okolicznościach uruchamia się systemy walki elektronicznej, unieruchamiając urządzenia wroga.

Być może problemy ukraińskiego samolotu mają właśnie takie podłoże. Cały czas trwają prace na miejscu katastrofy, takie jak dogaszanie zgliszczy. Poinformowano też, że odnaleziono już czarne skrzynki. Prawdopodobnie dopiero ich analiza może pozwolić na rozwikłanie przyczyn tej dziwnej katastrofy.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. Dawid 09.01.2020 12:50

    Boże, jak jest wojna to nie lata się samolotami w takich krajach. Zawsze jeden zostaje zestrzelony dla prowokacji, tak jak było przy walkach o Krym pomiędzy Rosją i Ukrainą. Tutaj ewidentnie samolot i trzęsienia ziemi to wina USA.

  2. Szwęda 09.01.2020 14:55

    Jest niemal niemożliwe albo w ogóle niemożliwe żeby w pasażerskim, nowoczesnym samolocie odrzutowym (podobno nowym i sprawnym technicznie!) doszło do masowego pożaru powodującego katastrofę w tak krótkim czasie z przyczyn technicznych. Samolot albo musiał ulec jakiemuś uszkodzeniu podczas startu (podobnie było z pamiętnym Concorde) co również jest bardzo mało prawdopodobne, albo to było wynikiem celowego działania co wydaje się najbardziej możliwe.

  3. SirNick 09.01.2020 16:47

    Zastanowiło kogoś z was, że samolot jest rozbity w drobny mak? I to, że jakoś tego wątku w mediach nikt nie porusza, tylko coś tam niejasno przebąkują .
    Jak już to przemyślicie, to sprawa wręcz będzie wydawać się oczywista co do przyczyny spadku samolotu.
    Pozostaje więc pytanie – dlaczego do tego doszło? I tu pewnie trzeba było by znać, kto w nim leciał. Bo to, że akurat ukraińskich linii lotniczych, a nie innych, to raczej nie przypadek.
    Kwestia czasu jak internetowi pasjonaci tego typu zdarzeń, powiążą pewne wątki/okoliczności i nakreślą najbardziej prawdopodobne hipotezy.

  4. kufel10 10.01.2020 02:52

    Jest już film, jak rakietą oberwał. Może po erupcji jelołston nastanie wreszcie (s)pokój. Nic nie może przecież wiecznie trwać .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.