Czarnoskórzy policjanci oskarżeni o śmiertelne pobicie czarnego kierowcy

Opublikowano: 28.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2041

Amerykański prezydent Joe Biden wezwał mieszkańców stanu Tennessee do zachowania spokoju, w związku z planowaną publikacją materiału wideo pokazującego brutalną interwencję miejscowych policjantów. Trzy dni po niej w szpitalu zmarł czarnoskóry Tyre Nichols, który został poszkodowany przez pięciu funkcjonariuszy także mających czarny kolor skóry.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło 7 stycznia w Memphis we wspomnianym stanie Tennessee. 29-letni Tyre Nichols miał wówczas jechać samochodem, po tym jak fotografował zachód słońca w jednym z parków. W trakcie powrotu do domu jego auto zostało zatrzymane w związku ze zbyt brawurową jazdą.

Policja w Memphis twierdzi, że Nichols po wyjściu z samochodu zachowywał się agresywnie, dlatego został spryskany gazem pieprzowym. Następnie zaczął uciekać pieszo, stąd też doszło do kolejnej konfrontacji z pięcioma funkcjonariuszami. W jej wyniku mężczyzna został przewieziony do szpitala, w którym zmarł po trzech dniach z powodu „rozległego krwawienia spowodowanego ciężkim pobiciem”.

Pięciu czarnoskórych policjantów uczestniczących w zdarzeniu usłyszało między innymi zarzuty morderstwa, nadmiernego użycia siły i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. David Rausch, dyrektor biura śledczego w Tennessee, wprost nazwał działania funkcjonariuszy „zbrodnią”. Steve Mulroy, prokurator okręgowy hrabstwa Shelby, poinformował natomiast, że każdy z policjantów odegrał inną rolę w zdarzeniu, ale każdy przyczynił się do śmierci Nicholsa.

Dzisiaj wieczorem policja w Memphis ma opublikować nagranie z feralnej interwencji. Do miasta skierowano z tego powodu dodatkowe oddziały policji, bo według mediów sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Do sprawy odniósł się zresztą amerykański prezydent. Biden wyraził solidarność z rodziną zabitego mężczyzny, ale jednocześnie zaapelował o pokojowe protesty.

Na podstawie: CNN.com, TheGuardian.com, BBC.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 29.01.2023 10:35

    Jak widać ich agresywna natura nie tylko dotyka białych…..Ponura ironia losu..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.