Cyfrowe Eldorado

Opublikowano: 07.10.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1481

Na rynku biometrycznym panuje optymizm, gdy plany po pandemii nabierają kształtów.

W ciągu najbliższych pięciu lat prognozowany jest dramatyczny wzrost przychodów z biometrii i tożsamości cyfrowej, a w ciągu ostatniego tygodnia rynek był szczególnie aktywny w zakresie oficjalnych cyfrowych dokumentów tożsamości i poświadczeń.

Ghana wykorzystuje biometrię bezdotykową do ewidencji szczepionek, a rząd Wielkiej Brytanii ujawnił plany kolejnego wzmocnienia swojej infrastruktury tożsamości cyfrowej. Thales uderza w rynek biometrycznych kart płatniczych, a FacePhi, SITA i Collins Aerospace ogłosiły zwycięstwa w przestrzeni lotniczej, podczas gdy dyrektorzy generalni Integrated Biometrics i Incode dyskutowali z Biometric Update o przyszłości tożsamości.

W ramach partnerstwa utworzonego przez Simprints, Gavi i Arm tworzone są rejestry odbiorców szczepionki COVID-19 w Ghanie za pomocą bezkontaktowych danych biometrycznych. Projekt ten jest podobno pierwszym tego typu i umożliwi władzom potwierdzenie szczepienia, np. w celu potwierdzenia podróży, oraz zapewni terminowe dostarczenie drugich dawek. Zainteresowanie wdrożeniami biometrycznymi w kraju spowodowało, że wiadomość z zeszłego tygodnia, że rząd zamierza, aby karta Ghany funkcjonowała jako paszport biometryczny poza regionem ECOWAS, znalazła się na pierwszym miejscu listy „Biometric Update”.

Firma Thales twierdzi, że jej biometryczne karty płatnicze są gotowe do zamówienia i wdrożenia przez emitentów, powołując się na 20 bieżących projektów w tej dziedzinie i przedstawiając referencje od firmy BNP Paribas, która wcześnie przyjęła tę technologię. Karta oferowana przez Thales jest również jedyną w pełni certyfikowaną do głównych systemów płatności EMV, jak twierdzi firma.

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadza znaki zaufania dla produktów tożsamości cyfrowej w sektorze prywatnym i zmienia status prawny tożsamości cyfrowej, starając się, aby były one tak samo godne zaufania jak paszporty, a także przeprowadzi konsultacje na temat tego, jak powinien działać cyfrowy identyfikator i jak powinien być zarządzany. Ogłoszenie zbiega się w czasie z walką kraju o to, jak szeroko wdrożyć cyfrowe przepustki zdrowotne, gdy jedna czwarta populacji nie posiada tradycyjnych dokumentów tożsamości, ale prezes iProov, Andrew Bud, twierdzi, że COVID popchnął rozwój cyfrowego ID do przodu o trzy do pięciu lat.

Cyfrowa tożsamość może być głównym motorem wzrostu branży biometrycznej w ciągu najbliższych pięciu lat, twierdzą przedstawiciele branży w badaniu przeprowadzonym przez Biometrics Institute, które pojawia się w momencie, gdy nowa prognoza rynkowa szacuje rynek biometryczny na koniec tego okresu na ponad 44 miliardy dolarów. Dwie trzecie ekspertów branżowych powiedziało BI, że pandemia przyspieszyła przyjęcie biometrii, podobnie jak Bud na temat cyfrowej tożsamości, a większość widzi potrzebę ściślejszych regulacji w niektórych kluczowych obszarach.

Główne inwestycje w przestrzeń cyfrowej tożsamości, która według prognoz MarketsandMarkets osiągnie 49,5 miliarda dolarów rocznie przychodów do 2026 roku, kontynuowane są przez AuthenticID, który pozyskał 100 milionów dolarów na rozszerzenie swojej oferty biometrycznych dowodów tożsamości na kolejne sektory. Choć jest to imponująca kwota, przyćmiła ona szacowane na 14,7 miliarda dolarów przejęcie Five9 przez Zoom, które ma na celu włączenie biometrycznych usług contact center do jego platformy wspomagającej walkę z pandemią. Clearview AI zamknęło swoją własną rundę finansowania w wysokości 30 milionów dolarów, aby rozwinąć swoją działalność w zakresie rozpoznawania twarzy na potrzeby organów ścigania.

Na lotniskach w wielu częściach świata panuje coraz większy ruch, a rozwiązania biometryczne FacePhi są już stosowane przez linie lotnicze z Ameryki Łacińskiej, firmę SITA na lotnisku w Rzymie oraz firmę Collins Aerospace w Japonii. Kanadyjska Agencja Służb Granicznych przetestowała rozpoznawanie twarzy na najbardziej ruchliwym lotnisku w kraju w 2016 r., jak ujawnił raport, dopasowując twarze milionów podróżnych do listy osób podejrzanych o stwarzanie ryzyka oszustwa tożsamości, bez ujawniania, że to robi, w międzyczasie.

W miarę jak prywatne cyfrowe przepustki zdrowotne rozprzestrzeniają się z różnym stopniem wsparcia państwowego w USA, a publiczne przepustki zdrowotne pojawiają się gdzie indziej, John Abbot z Yoti porównuje wyzwanie związane z danymi zdrowotnymi w lotnictwie do implementacji API po 9/11 i podkreśla potrzebę wspólnego standardu, który nie wymaga od linii lotniczych posiadania jakichkolwiek dodatkowych danych osobowych o swoich pasażerach.

W miarę jak ludzie wracają do latania i na duże imprezy publiczne, takie jak rozgrywki sportowe w wielkiej lidze, Sports Illustrated przygląda się najnowszym wysiłkom mającym na celu egzekwowanie zakazów dla niebezpiecznych i zakłócających spokój kibiców, a co za tym idzie, wciąż jeszcze w dużej mierze nieśmiałym możliwościom rynkowym w zakresie rozpoznawania twarzy. CEO Trueface, Shaun Moore, opisuje rolę, jaką dostawca usług biometrycznych odgrywa w takim scenariuszu.

Cognito uruchomiło usługę umożliwiającą łatwą integrację biometrycznej weryfikacji tożsamości, w tym weryfikację dokumentów i sprawdzanie aktywności. Nowy Cognito Flow zapewnia pełny zestaw możliwości weryfikacji online, jak twierdzi firma, z implementacją bez kodu lub w niskim kodzie.

Po rozwoju Integrated Biometrics z pięcioosobowego zespołu założonego w 2008 roku do globalnego lidera w dziedzinie biometrii odcisków palców zatrudniającego 90 pracowników, CEO Steve Thies odchodzi na emeryturę. W wywiadzie końcowym podzielił się z Biometric Update swoimi przemyśleniami na temat ludzi, których spotkał w branży, przyszłości tożsamości i znaczenia zróżnicowania.

Ricardo Amper, dyrektor generalny Incode, w wywiadzie dla Biometric Update wyjaśnia filozofię stojącą za firmą, w tym dlaczego jej silnik biometryczny został zbudowany w firmie, oraz zalety jej technologii dla scenariuszy wysokiego bezpieczeństwa. Jak mówi Amper, firma ma doświadczenie w fotografii i w pełni zautomatyzowane podejście, co odróżnia ją od innych firm w tej dziedzinie.

Źródło oryginalne: BiometricUpdate.com
Źródło polskie: Andarenmora.wordpress.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 4 , średnia ocena wartości wpisu: 3,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.