Co jest piętą achillesową amerykańskiej armii?

Opublikowano: 10.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1433

Niewystarczające finansowanie sektora obronnego Stanów Zjednoczonych doprowadzi do klęski kraju w przypadku poważnego konfliktu zbrojnego – pisze „The National Interest”.

Dakota Wood, starszy pracownik naukowy w instytucie badawczym The Heritage Foundation, uważa, że stan amerykańskich sił zbrojnych jest obecnie alarmujący, ponieważ większość sprzętu wojskowego jest przestarzała, a dostępne zasoby są niewystarczające. „Większość sprzętu wojskowego została zakupiona w latach 80. i 90. XX wieku. Marynarka wojenna skurczyła się o prawie połowę w porównaniu z tym, co było trzydzieści lat temu. Liczba wylatanych godzin przez pilotów sił powietrznych podważyłaby ich kompetencje podczas zimnej wojny. (…) Armia nie ma wystarczającej liczby jednostek, aby zrobić wszystko to, co może być od niej wymagane” – wyjaśniła.

Wood podkreśliła, że amerykańscy „konkurenci” inwestowali w siły zbrojne, nowy sprzęt i zaawansowaną technologię w ciągu ostatnich dwudziestu lat, o czym świadczą ich umiejętności demonstrowane podczas ćwiczeń.

Wood obawia się również tego, że sojusznicy USA „pozwolili swoim armiom osłabnąć” do tego stopnia, że praktycznie nie są w stanie pomóc w przypadku poważnego kryzysu. „Jeśli na przykład Chiny i Stany Zjednoczone rozpoczną wojnę o Tajwan, a Chiny wygrają, jest mało prawdopodobne, aby Pekin zgodził się dać Stanom Zjednoczonym czas na wytchnienie, przegrupowanie się i rozpoczęcie wojny po raz drugi. To samo można powiedzieć o konfrontacji między Stanami Zjednoczonymi a Iranem, jeśli zaatakuje on Izrael, czy konfrontacji z Rosją, jeśli zdecyduje się odciąć naszych bałtyckich sojuszników od reszty Europy” – podsumowała ekspertka.

Jak podkreśliła, administracja Bidena i demokratyczna większość w Kongresie są w błędzie, jeśli uważają, że główni przeciwnicy Ameryki będą czekać, aż kraj rozwiąże swoje problemy wewnętrzne i zmodernizuje siły zbrojne.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.