Co czwarty nauczyciel w Anglii dokarmiał uczniów

Opublikowano: 04.09.2023 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1578

W zeszłym roku szkolnym, w Anglii, aż jeden na czterech nauczycieli przynosił jedzenie swoim głodnym uczniom. Jednak dyrektorzy szkół mówią wprost – niemożliwym jest, żeby szkoły na dłuższą metę przejmowały rolę ośrodków pomocy społecznej. I pomagały żywić głodne dzieci.

Z badania zleconego przez organizację charytatywną FareShare wynika, że w zeszłym roku szkolnym nauczyciele regularnie dokarmiali swoich niedożywionych, a czasem wręcz głodnych uczniów. 35 proc. z 9000 ankietowanych nauczycieli przyznało, że szkoła, w której pracują, regularnie zapewniała żywność dzieciom i ich rodzinom. Natomiast na najbiedniejszych obszarach Anglii odsetek ten wyniósł blisko połowę.

W ankiecie FareShare, czyli organizacji, która zajmuje się przekazywaniem nadwyżek żywności z lokalnych supermarketów organizacjom charytatywnym i różnym grupom społecznym, zapytano nauczycieli, „ilu uczniom osobiście zapewnili w minionym semestrze żywność” z obawy o ich dobro. Na tak postawione pytanie aż 26 proc. nauczycieli potwierdziło, że osobiście dostarczyło wyżywienie przynajmniej jednemu uczniowi. Trend ten występował częściej na obszarach biedniejszych niż tych zamożniejszych. Twierdząco na pytanie zadane w ankiecie odpowiedziało 31 proc. nauczycieli z obszarów biedniejszych i 22 proc. z obszarów zamożniejszych.

Eksperci na co dzień pracujący w systemie edukacji nie ukrywają, że szkoły robią, co mogą, by pomóc wyżywić swoich uczniów. Ale też są granice takiej pomocy, bo rolę tę powinno w większym stopniu przejąć na siebie państwo. „Praca wykonywana przez szkoły, choć niezwykle cenna, nie może zostać utrzymana w dłuższej perspektywie. Bo jedynie przykrywa głębokie pęknięcia w zakresie nierówności społecznych. To właśnie obowiązkiem rządu jest to naprawić” – mówi Geoff Barton, który jest szefem Association of School and College Leaders. I dodaje: „Po dekadzie polityki zaciskania pasa, pandemii i kryzysu kosztów utrzymania, która wpędziła wiele rodzin w kłopoty, szkoły stają w obliczu ciężkiej walki”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Zdjęcie: Fasbytes (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. emigrant001 04.09.2023 13:39

  Uk to jedno wielkie i głębokie pęknięcie w zakresie nierówności społecznych.

 2. replikant3d 04.09.2023 19:37

  Co chesz, kopiują USA…

 3. pikpok 04.09.2023 19:46

  A skończy się systemem chińsko-indyjskim.
  Czyli system kastowy wspierany technologicznym zamordyzmem.

 4. Drnisrozrabiaka 04.09.2023 23:45

  Myślałem że artykuł z nczas – wiadomo wszędzie bieda i głupota, u nas to przemysł polski rozkwita , powstaje największa armia wszechświata – oczywiście zaraz po ukraińskiej..

 5. Venom 05.09.2023 08:30

  W UK bieda ha ha ha ha ha, nie wiem, kto pisał artykuł, na jakiej podstawie, chyba „The Sun”, to taki fakt angielski, jedna wielka bzdura z palca wyssana.

 6. Admin WM 05.09.2023 09:00

  @Venom

  Przeczytaj regulamin pod kątem nadużywania WIELKICH znaków. Przyjmuje się taką formę pisania za KRZYCZENIE, a nikt nie lubi, kiedy ktoś krzyczy z byle powodu. Wyedytowałem Twój komentarz, ale następnym razem go usunę.

  Odnośnie treści komentarza — artykuł napisał Marek Piotrowski — dziennikarz polskiej gazety „Polish Express” z Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.