Chiny wzywają USA do dotrzymania zobowiązań ws. Tajwanu

Opublikowano: 13.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1347

Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem wezwał Waszyngton do przestrzegania zobowiązań w sprawie Tajwanu i sprzeciwienia się próbom uzyskania niepodległości wyspy – podało w oświadczeniu chińskie ministerstwo spraw zagranicznych.

„Historia i rzeczywistość w pełni dowiodły, że niepodległość Tajwanu jest największym zagrożeniem dla pokoju i stabilności w Cieśninie Tajwańskiej” – powiedział Wang Yi.

Jego zdaniem „jeśli Stany Zjednoczone rzeczywiście chcą zapewnić pokój w Cieśninie Tajwańskiej, muszą zdecydowanie sprzeciwiać się wszelkim działaniom mającym na celu osiągnięcie „niepodległości Tajwanu” i ściśle przestrzegać ważnych zobowiązań zawartych w postanowieniach trzech wspólnych komunikatach chińsko-amerykańskich.

Wang Yi zauważył również, że wszelkie przyzwolenie i wsparcie ze strony sił propagujących „niepodległość Tajwanu” niszczy pokój w Cieśninie Tajwańskiej i wszyscy ostatecznie zbiorą to, co zasiali. Wezwał Stany Zjednoczone do respektowania zasady „zjednoczonych Chin” i niewysyłania fałszywych sygnałów siłom działającym na rzecz niepodległości wyspy.

Rozmowa odbyła się kilka dni przed szczytem przywódców obu krajów, który zaplanowany jest na 16 listopada rano czasu pekińskiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.