Chiny budują mur wzdłuż granic z Wietnamem i Myanmarem

Opublikowano: 28.01.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1124

Chiny pracują nad wzmocnieniem i budową nowych murów granicznych wzdłuż granic z Wietnamem i Mjanmą, podała w niedzielę Australian Broadcasting Corporation (ABC).

Chiny są w trakcie rozbudowy „żelaznego ogrodzenia o wysokości 4,5 metra, zwieńczonego drutem kolczastym, wzdłuż rzeki Beilun”, która biegnie wzdłuż granicy z Wietnamem, jak zauważył outlet. „Zbudowany w latach 2012–2017 projekt o wartości 29 milionów dolarów… rozciąga się na 12 kilometrów i ma na celu ograniczenie przemytu towarów, narkotyków i ludzi” – napisała ABC 24 stycznia, cytując raport chińskiej agencji prasowej Xinhua. Podobnie, według ABC, Chiny podobno zakończyły w grudniu budowę długiego na 410 mil ogrodzenia na odcinku granicy z Birmą.

ChRL zamierza przedłużyć mur wzdłuż całej granicy z Birmą (około 1243 mil) do końca 2021 roku w ramach „drugiej fazy” projektu, poinformowało Radio Wolna Azja (RFA) 14 grudnia. faza zostanie zakończona do października 2022 r. i obejmie instalację „sieci wysokiego napięcia… na kluczowych [granicznych] odcinkach przemytniczych. System kamer Skynet i alarmy na podczerwień zostaną zainstalowane we wszystkich miejscach” – czytamy w raporcie.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o