Ceny żywności na Ukrainie poszybowały w górę

Opublikowano: 17.08.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1797

Według Państwowej Służby Statystycznej w ciągu ostatniego roku cukier w kraju podrożał o 83,5%, olej słonecznikowy o 79%, jajka o 33%, chleb o 16%, mięso o 11%, a makaron o 9,3%.

Okazuje się, że skoczyły nie tylko ceny żywności. W ujęciu rocznym cena gazu wzrosła o 164,5%, ciepłej wody i ogrzewania o 13,9%, energii elektrycznej o 36,6%.

Według szefa Komitetu Ekonomistów Ukrainy Andrija Nowaka kluczowe czynniki wpływające na ceny – koszt, surowce energetyczne i koszty transportu – prowadzą do wzrostu cen towarów.

„Zachęcał, by nie czekać na spadek cen oleju słonecznikowego, mięsa kurczaka, jajek, cukru i zbóż, bez względu na to, jak obfite będą zbiory na Ukrainie. Ceny mięsa i produktów mlecznych też nie spadną: ich koszt zależy od cen energii, które znacznie rosną i zwiększają koszty transportu” – podsumował Nowak.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.