Centralna Rada Żydów chce usunięcia studenta z uczelni

Opublikowano: 11.02.2024 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1834

Po ataku na żydowskiego studenta w Niemczech tamtejszy rząd wezwał wyższe uczelnie, by powołały pełnomocników do. antysemityzmu. Centralna Rada Żydów chce natomiast usunięcia sprawcy ataku z uczelni.

Student berlińskiego Wolnego Uniwersytetu (FU) został zaatakowany i pobity. Sprawcą miał być jego kolega ze studiów, a powodem ataku różnica poglądów na konflikt na Bliskim Wschodzie.

Komisarz niemieckiego rządu ds. antysemityzmu Felix Klein zarzucił kierownictwu Wolnego Uniwersytetu w Berlinie, że nie podejmuje wystarczających działań, aby zapobiegać nienawiści i podżeganiu do konfliktów. Ocenił, że na wszystkich uczelniach powinni zostać powołani pełnomocnicy ds. antysemityzmu.

Minister edukacji Niemiec Bettina Stark-Watzinger oznajmiła, że takie incydenty, jak ten w Berlinie, muszą być konsekwentnie karane. Podobnie jak Klein, zaapelowała do wszystkich uczelni o walkę z antysemityzmem. „Uniwersytety są miejscami maksymalnej wolności, ale nie są przestrzeniami bezprawia” – powiedziała.

Tymczasem Centralna Rada Żydów w Niemczech żąda usunięcia sprawcy ataku z uczelni. „Dla tego, kto bije kolegę […] ponieważ jest Żydem, nie ma miejsca na niemieckim uniwersytecie” – powiedział przewodniczący Rady Josef Schuster.

Portal dziennika „B.Z.” poinformował, że pobity student został poddany leczeniu w renomowanym berlińskim szpitalu Charite, a tam został tam okradziony. Zabrano mu laptop i telefon komórkowy – poinformował brat ofiary.

„Charite potwierdza incydent” – pisze portal. „Niestety, osobom nieupoważnionym udało się przedostać na oddział […] i ukraść własność trzech pacjentów” – poinformował rzecznik szpitala.

Źródło: NCzas.info

Komentarz „Wolnych Mediów”

Jak widać, lobby żydowskie w Niemczech wciąż stawia znak równości między antysyjonizmem (krytyką Izraela) z antysemityzmem (ograniczając definicję nienawiści do Semitów wyłącznie do Żydów, choć Palestyńczycy też nimi są). Z kontekstu jednostronnej narracji wynika, że student żydowskiego pochodzenia bronił ludobójstwa Izraela w Gazie, a inny miał poglądy propalestyńskie. Ponieważ Żyd okazał się słabszy fizycznie i ucierpiał fizycznie, nazwano to „atakiem antysemickim” i „pobiciem”. Ciekawe, jak nazwano by tę bójkę studentów, gdyby do szpitala trafił krytyk Izraela?


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.