Były szef Interpolu trafi w Chinach za kratki

Opublikowano: 21.01.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 737

Sąd w Chinach skazał byłego szefa Interpolu Menga Hongweia na 13,5 roku więzienia w sprawie o przekupstwa, wynika z orzeczenia sądu.

Były szef Interpolu, były wiceminister bezpieczeństwa publicznego Chin Meng Hongwei podczas rozprawy sądowej 20 czerwca 2019 roku przyznał się do brania łapówek na łączną kwotę około 2 mln dolarów.

„21 stycznia 2020 roku były członek komitetu partyjnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, były wiceminister bezpieczeństwa publicznego został skazany na 13 lat i sześć miesięcy więzienia za przekupstwo” – czytamy w komunikacie sądu. Ponadto sąd nałożył również na byłego urzędnika grzywnę w wysokości dwóch milionów juanów (około 300 tys. dolarów).

Jak wspomniano, pozwany nie zamierza odwoływać się od wyroku.

Jesienią 2018 roku prezydent Interpolu wyjechał z Francji do Chin i zniknął. Jego żona, która mieszka z dziećmi w Lyonie, zgłosiła jego zaginięcie na policję. Francuskie władze wszczęły dochodzenie w sprawie zniknięcia Hongweia. Jednak później chińskie władze oświadczyły, że został aresztowany pod zarzutem naruszeń prawa. Hongwei wysłał z Chin do Lyonu wniosek o rezygnację; sprawa jego zniknięcia została zamknięta. Po dochodzeniu antykorupcyjnym Meng Hongwei został wydalony z Partii Komunistycznej i usunięty ze wszystkich stanowisk publicznych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ