Był bez przerwy pijany przez kilka lat

Opublikowano: 23.10.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 234

U 46-letniego Amerykanina lekarze zdiagnozowali „autobrowar”, czyli rzadkie zaburzenie polegające na tym, że pacjent po spożyciu pokarmów o wysokiej zawartości węglowodanów wchodzi w stan nietrzeźwości.

Jak poinformowało czasopismo „BMJ Open Gastroenterology”, niezwykła historia ma swój początek w 2011 roku, gdy mężczyzna uszkodził sobie rękę i musiał przyjmować antybiotyki. Po skończeniu leczenia zauważył zmiany w swoim organizmie oraz samopoczuciu – luki w pamięci, depresję, wybuchy agresji. Psychiatra zapisał mu antydepresanty.

Po pewnym czasie Amerykanin został złapany na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu, choć go nie spożywał. Ponadto mężczyzna kilka razy trafiał do szpitala, bo był tak pijany, że ledwie trzymał się na nogach. Lekarze nie wierzyli, że nie pił alkoholu.

Po jakimś czasie lekarze z Uniwersytetu w Richmond wyjaśnili powód niezwykłego stanu pacjenta. W jego kale znaleziono drożdżakowce Saccharomyces cerevisiae i powiązany z nimi grzyb. Produkują one węglowodany, które zamieniają się w etanol. Czyli Amerykanin stale był nietrzeźwy, choć tego nie podejrzewał.

Po serii leków przeciwgrzybicznych i probiotyków nastąpił tylko jeden nawrót choroby i zaburzenie ostatecznie udało się wyleczyć.

Na podstawie: BMJOpenGastro.bmj.com
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Są pewnie i tacy, którzy chcieli by na to chorować.

franek
Użytkownik
franek

@MasaKalambura
Niezbyt majętni alkoholicy na pewno.