Bułgaria wydali 10 rosyjskich dyplomatów za szpiegostwo

Opublikowano: 19.03.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 572

Bułgarskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych postanowiło wydalić z tego państwa 10 rosyjskich dyplomatów za szpiegostwo. Mają 72 godziny na opuszczenie terytorium Bułgarii.

„Bułgaria podjęła decyzję o wydaleniu 10 rosyjskich dyplomatów za ich działalność niezgodną ze statusem dyplomaty; dostali 72 godziny na opuszczenie kraju” – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Sofii.

„Wiceminister spraw zagranicznych Wasil Georgiew wręczył odnośną notę werbalną ambasador Federacji Rosyjskiej Eleonorze Mitrofanowej. Decyzję podjęto na podstawie informacji, że wspomniani dyplomaci prowadzili na bułgarskim terytorium działalność, niezgodną z konwencją wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych” – podaje TVP.info.

Łącznie z Bułgarii wydalono już 21 dyplomatów, wliczając ostatnie dwa lata wstecz.

Autorstwo: Sebastian Tomczak
Źródło: MediaNarodowe.com

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.