Bosak o przerwaniu wykładu Grabowskiego przez Brauna

Opublikowano: 04.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2569

W programie „6. dzień tygodnia” w Radiu Zet Andrzej Stankiewicz pytał m.in. Krzysztofa Bosaka o wtorkowe zajście z udziałem posła Grzegorza Brauna. Parlamentarzysta przerwał bowiem antypolskie występy prof. Jana Grabowskiego w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie.

Stankiewicz nazwał prof. Grabowskiego „historykiem Holocaustu”, pytając Bosaka o ocenę zachowania Grzegorza Brauna. „Przede wszystkim mówimy o kłamcy, o człowieku, który bez żadnych źródeł historycznych twierdzi, że Polacy wymordowali setki tysięcy żydów zbiegłych z gett” – powiedział o Grabowskim współprzewodniczący Konfederacji. Jak dodał, „nie ma żadnego źródła historycznego, które by taką tezę uzasadniało”.

„Wykład Grabowskiego w Niemieckim Instytucie (Historycznym – przyp. red.) został przerwany w momencie, kiedy Grabowski powiedział, że polskie podziemie zajmowało się mordowaniem Żydów” – wskazał Bosak. „Otóż, nie jest prawdą, że polskie podziemie antyniemieckie, antysowieckie mordowało Żydów. Jest to po prostu zwyczajne kłamstwo i my, jako Polacy, powinniśmy przestać tolerować to, żeby niemieckie instytucje w Polsce organizowały propagandę i kłamstwa” – dodał.

Stankiewicz dopytywał, „czy metodą jest taka interwencja, zerwanie przez posła czy zdemolowanie…?”.

„Jest to metoda szeroko stosowana w demokracji, jakby zrobić ranking, to okazałoby się, że lewica ma na koncie setki zakłóceń różnego rodzaju wykładów i wystąpień” – podkreślił Bosak. „Ja osobiście nie popieram zakłócania czegokolwiek, wolałbym, żeby takie wydarzenie nie miało miejsca. Natomiast to wynika z bierności władz państwa polskiego i IPN-u” – wskazał. W ocenie Bosaka „IPN nie jest w stanie, jako instytucja finansowana przez podatnika, zacząć polemizować z kłamstwami Grabowskiego”.

Autorstwo: MMC
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.