Sejm oddał hołd ofiarom rosyjskiej napaści na Ukrainę

Opublikowano: 23.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4376

Sejm uczcił pamięć ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. Salę plenarną opuścił wówczas Grzegorz Braun, co wielu oburzyło. Jak tłumaczy to poseł Konfederacji?

Projekt uchwały w sprawie oddania hołdu ofiarom rosyjskiej napaści na Ukrainę przedstawiony został w czwartek przez Prezydium Sejmu. Następnie uchwała została przyjęta przez posłów przez aklamację. W sobotę 24 lutego przypadnie druga rocznica rozpoczęcia przez Rosję pełnoskalowej agresji na Ukrainę.

W uchwale, w drugą rocznicę bestialskiej napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, Sejm potępił działania władz rosyjskich i zaapelował do Międzynarodowego Trybunału Karnego o osądzenie winnych wszystkich zbrodni wojennych dokonanych na narodzie ukraińskim. „Łącząc się w bólu z rodzinami, które w działaniach wojennych straciły bliskich, Sejm RP oddaje hołd wszystkim żołnierzom, którzy zginęli w obronie Ukrainy, oraz zamordowanym cywilom. Mając świadomość, że Ukraina broni nie tylko swoich granic, ale również powstrzymuje rosyjski imperializm, Sejm RP składa wyrazy uznania i dziękuje za odwagę i waleczność narodowi ukraińskiemu oraz tej części społeczności międzynarodowej, która wspiera jego działania obronne” – głosi uchwała Sejmu.

Podziękowano w niej również Polakom, którzy zaangażowali się i wciąż angażują w pomoc obywatelom Ukrainy.

Sejm zaapelował do rządów państw NATO i UE o „wzmocnienie wszechstronnego wsparcia udzielanego Ukrainie, w szczególności o zapewnienie szybkich dostaw sprzętu wojskowego i amunicji, pozwalających na skuteczną obronę kraju przed agresorem”. „Od losów Ukrainy zależą dziś losy Polski i Europy” – napisano.

W trakcie czytania treści uchwały salę plenarną opuścił Grzegorz Braun. Zachowanie to skrytykowali posłowie obozu rządzącego. „Wstyd i hańba” – pisał np. Zdzisław Gawlik z KO. Braun w mediach społecznościowych wytłumaczył, dlaczego nie poparł kolejnej uchwały z cyklu – jak napisał – „słudzy Ukrainy meldują się”. „Nie jestem pożytecznym idiotą ani cynicznym podżegaczem, nie życzę Ukrainie kontynuacji hekatomby, ani Polsce odgrywania roli żyranta, płatnika i, nie daj Boże, bezpośredniego uczestnika tej wojny” – napisał Braun.

Karolina Pikuła z Konfederacji Korony Polskiej, czyli partii Brauna, dodała, że ze strony ukraińskiej wciąż nie doczekaliśmy się hołdu dla ofiar rzezi wołyńskiej. „Gdzie hołd dla ofiar rzezi wołyńskiej i upomnienie się do narodu ukraińskiego, (który jest nam to winien bez względu na wojnę czy nie) o EKSHUMACJĘ NASZYCH RODAKÓW, których wyrżnęli jak zwierzęta? Gdzie hołd dla Ofiar przemilczanego ludobójstwa w Strefie Gazy i potępienie oraz sankcje na Izrael? Dość równych i równiejszych!” – napisała Pikuła.

Źródło: Nczas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. LichoNiespi 23.02.2024 13:19

  Tzw wiejski sejmn czy pola…czki slugusy banderowcow..szkoda ze jeszcze ten tzw wiejski sejmn nie zrobil tzw loda..bo jak sluga to sluga.

 2. Stanlley 23.02.2024 13:29

  A kto odda hołd gnębionemu polskiemu obywatelowi przez sprzedajny rząd?

 3. Katarzyna TG 23.02.2024 13:41

  A minuty ciszy nad 250 tysiącami ofiar politycznej kowido-szmatozy jak nie było tak nie ma.

 4. Irfy 23.02.2024 14:08

  @Katarzyna TG
  Nie ma, nie było i nigdy nie będzie. Szmatoza podpada pod afery “zbyt grube, by je ujawnić i ukarać winnych”. Nie była pierwsza, na pewno nie jest też ostatnia. Ewentualnie możesz liczyć na to, że za pół wieku w akademickich podręcznikach historii będzie pobieżna wzmianka o tym, że “preparaty może nie były do końca skuteczne, ale cel ze wszech miar słuszny, więc uświęcał środki”.

 5. Venom 23.02.2024 20:43

  Chciałbym żebyście poszukali w internecie i na you tube koncert atinga, tam sting ma przemowę a tłumaczy majciej sztur, zobaczcie co powiedział. To jedna wielka fasada ta wojna, to nie jest wojna zanim ludzie się zorientują będzie już za późno, żaden kraj nie prowadzi tak wojny i żaden nie prowadził, to fasda, mająca wam zwykłym ludziom temat zastępczy a prawdziwe wydarzenia, bagatelizulijecie, to ma na celu osłabienie Europy i euro, tyle tylko mogę na teraz

 6. rozrabiaka 23.02.2024 21:02

  “…Sejm zaapelował do rządów państw NATO i UE o „wzmocnienie wszechstronnego wsparcia udzielanego…” raczej sejm “modlił się” do rządów państw NATO itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.