Bijatyka na lotnisku przeciwko ekstradycji komunisty

Opublikowano: 29.03.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1094

Na lotnisku Roissy demonstranci próbowali w środę 27 marca przeszkodzić w repatriacji kurdyjskiego działacza. Był on objęty nakazem opuszczenia terytorium Francji. Kiedy na lotnisko przybyła policja, utworzono ludzką „zaporę”, która miała zapobiec wydaleniu działacza.

Doszło do ogólnej szarpaniny, która zamieniła się w bijatykę. Na nagraniach wideo udostępnianych w sieciach społecznościowych widać, jak demonstranci atakują personel i oszołomionych tymi wydarzeniami podróżnych.

Kurd miał odlecieć do Stambułu. „Le Figaro”, powołując się na źródła policyjne, potwierdziło, że kilka stowarzyszeń i działających we Francji skrajnie lewicowych partii kurdyjskich demonstrowało na terenie obiektu.

Zebrani zaatakowali i zablokowali konwój Krajowej Jednostki ds. Ekspulsji (UNESI) odpowiedzialnej za transport nielegalnych imigrantów na lotnisko, ale popełnili… błąd. Zaatakowali konwój, który deportował innego imigranta, a w tym czasie broniony przez nich Kurd został zapakowany do samolotu, który odleciał do Turcji.

Grupa demonstrantów wkroczyła na lotnisko chroniona przez deputowanych z Francuskiej Partii Komunistycznej. Politycy ci byli agresywni i zaatakowali nawet obecnych na lotnisku… członków UNESCO. Funkcjonariusze UNESI skarżyli się, że ich praca robi się coraz bardziej niebezpieczna, a deportacje coraz częściej kończą się awanturami.

„Blokady” na lotniskach to efekt pozostawiania wydalanym osobom „komórek”, przez które wysyłają oni aktywistom lewicowym informacje o np. dokładnej godzinie wyjazdu.

Filmy udostępniane w sieciach społecznościowych pokazują niesamowitą przemoc, do której dochodzi na oczach zdziwionych podróżnych. Na zdjęciach widać ludzi atakujących i bijących pracowników lotniska, wyrywano też barierki, których używano jako broni.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Valeurs”
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 30.03.2024 03:09

    Ach, Francja…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.