Turcja zwiększa listę osób do ekstradycji ze Szwecji

Opublikowano: 24.12.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1238

Lista osób, których ekstradycji ze Szwecji domaga się Turcja, wciąż rośnie — poinformowało w czwartek Sveriges Radio, które przestudiowało publikowane w tureckich mediach nazwiska osób, których wydania żąda Ankarę.

Od dłuższego czasu tureccy politycy i media wymieniają 33 osoby do ekstradycji. Jednak teraz, w ostatnio opublikowanych materiałach, wymieniono kolejne 42 osoby. Większość z nich jest oskarżona o zaangażowanie w organizacje uznawane w Turcji za terrorystyczne.

16 osób z listy jest oskarżonych o związki z Partią Pracujących Kurdystanu, 12 z ruchem Gulena, 7 z różnymi grupami lewicowymi, a tylko 7 jest oskarżonych o przestępstwa kryminalne.

Przypominamy, że przyjęcie Szwecji i Finlandii w skład Sojuszu Północnoatlantyckiego, którego domagają się władze tych państw, nadal pozostaje kwestią sporną. W dniu 1 lipca prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Turcja wróci do swojego „pierwotnego stanowiska w sprawie rozszerzenia NATO” na terytorium Skandynawii, jeśli Szwecja i Finlandia będą próbowały opóźnić realizację swoich zobowiązań.

Zobowiązania krajów nordyckich obejmują m.in. ekstradycję do Turcji dziesiątków Kurdów, którzy wcześniej otrzymali w tych państwach azyl. Większości z tych osób w Turcji grozi kara dożywocia, a nawet — według organizacji obrony praw człowieka — tortury i śmierć.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.