Biali mężczyźni są oficjalnie dyskryminowani w Kanadzie

Opublikowano: 05.07.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2222

Aby pomóc zapełnić tysiące wolnych miejsc pracy w branży transportowej, rząd Ontario inwestuje w program szkolenia kierowców ciężarówek, w ramach którego uczestnicy otrzymują do 1000 dolarów kanadyjskich zwrotu kosztów transportu i opieki nad dziećmi oraz 400 dolarów tygodniowego zasiłku. Każdy może złożyć wniosek – z wyjątkiem heteroseksualnych białych kanadyjskich mężczyzn.

Program przyjmie ponad 50 uczestników, które są „kobietami, nowymi imigrantami i innymi osobami z grup niedostatecznie reprezentowanych”. „Ten innowacyjny program pomoże przełamać bariery i przyciągnąć więcej kobiet do branży transportowej” — powiedział premier Doug Ford, który przewodzi postępowej Partii Konserwatywnej. „Kiedy będziemy budować Ontario, będziemy potrzebować wszystkich rąk na pokład. Dlatego nasz rząd ciężko pracuje, aby wszystkie zawody wymagające wysokich kwalifikacji były bardziej dostępne i przyjazne dla kobiet i wszystkich niedostatecznie reprezentowanych grup”.

W Ontario kobiety stanowią zaledwie 2% siły roboczej kierowców ciężarówek. Według Canadian Trucking Alliance, 32% kierowców ciężarówek w Kanadzie ma 55 lat lub więcej w porównaniu z 21,8% całej kanadyjskiej siły roboczej, więc branża potrzebuje więcej pracowników, ponieważ starsi kierowcy ciężarówek przechodzą na emeryturę.

Prowincja Ontario zainwestuje 1,3 miliona dolarów w nową inicjatywę opartą na płci i rasie. Uczestnicy otrzymają 200 godzin bezpłatnych szkoleń.

Chociaż rząd Forda utrzymuje, że branża transportowa jest zdominowana przez białych mężczyzn, choć w rzeczywistości 54% kierowców ciężarówek w Toronto i 56% w Vancouver to imigranci z Azji Południowej.

Inicjatywy wykluczające białych mężczyzn w imię „różnorodności” nie są w Kanadzie nową koncepcją. W zeszłym roku Université Laval w Quebecu znalazł się pod ostrzałem za zamieszczenie ogłoszenia o pracę w Canada Research Chair ograniczonego do kobiet, osób niepełnosprawnych, ludności tubylczej i mężczyzn rasy innej niż biała.

Tymczasem szkoła biznesu University of Calgary opublikowała ofertę profesury tylko dla czarnoskórych kandydatów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. las 05.07.2023 12:42

    Dziwne że przywilej płacenia (największych z resztą) podatków biali heteroseksualni mezczyzni ciągle mają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.