Benny Wenda pogratulował nowemu premierowi Vanuatu

Opublikowano: 23.02.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 346

Po pokojowych i demokratycznych wyborach w Republice Vanuatu, Benny Wenda jako rzecznik Zjednoczonego Ruchu Wyzwolenia Papui Zachodniej (ULMWP), napisał list gratulacyjny do nowego premiera Charlota Salwaia.

“Drogi Ministrze Charlocie Salwai,

W imieniu narodu Papui Zachodniej, Zjednoczony Ruch Wyzwolenia Papui Zachodniej (ULMWP) chciałby serdecznie pogratulować wyboru na urząd premiera naszego przyjacielskiego, melanezyjskiego narodu Republiki Vanuatu.

My, Zachodni Papuasi zawsze uważnie śledzimy życie naszych melanezyjskich braci i sióstr, wszyscy jesteśmy szczęśliwi mogąc być świadkami wolnych i demokratycznych wyborów w Republice Vanuatu.

Jako Melanezyjczycy, wiemy, że Republika Vanuatu zawsze brała na siebie szlachetne przewodnictwo w poparciu dla naszego narodu, oraz w głośnym wypowiadaniu się przeciwko cierpieniu i uciskowi w Papui Zachodniej.

Obserwując Republikę Vanuatu, która otwiera swoje ramiona na sprawę naszego narodu i przemawia nawet na szczeblu Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz naszej wolności i fundamentalnego prawa do samostanowienia, przez lata przyniosło to prawdziwą radość naszym sercom i pomogło nam ocierać łzy z naszych oczów.

Prawdziwa solidarność Melanezji nigdy nie umiera i wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni za całe potężne i szczere wsparcie oraz trwającą solidarność z naszymi braćmi i siostrami z Republiki Vanuatu.

My, Zachodni Papuasi pamiętamy o potworności cyklonu Pam, który przedarł się przez nasz ukochany Ocean Spokojny i spowodował tyle zniszczeń naszej rodzinie Ni-Vanuatu. W zeszłym roku, ULMWP apelowało do swoich ludzi o przyczynienie się do niesienia pomocy poszkodowanym przez cyklon, w tym poprzez fundraising, który odbył  na ulicach. Poziom ucisku jaki jest skierowany przeciw nam, Zachodnim Papuasom, obrazuje postrzelenie I zabicie przez indonezyjską policję osób zbierających fundusze mające przynieść pomoc po cyklonie.

Chociaż znaczna część zebranych pieniędzy została skonfiskowana przez indonezyjskie władze, cieszymy się, że niektóre z nich dotarły do Vanuatu i Ty sam byłeś obecny przy przekazaniu tych środków przez sekretarza generalnego ULMWP, pana Octavianusa Mote, byłemu premierowi Vanuatu, Joe Natumanowi.

Panie Premierze, w imieniu mieszkańców Papui Zachodniej chcielibyśmy raz jeszcze przekazać nasze najszczersze gratulacje z powodu wyboru oraz najszczerszą wdzięczność narodowi Vanuatu za kontynuowanie wsparcia dla narodu okupowanej Papui Zachodniej, w naszej walce o wolność.

Bardzo cieszymy się, że nadal kontynuując naszą długą podróż do wolności możemy iść ręka w ręka z naszymi drogimi melanezyjskimi braćmi i siostrami z Republiki Vanuatu.

Pewnego dnia, kolonializm w naszym regionie ostatecznie dobiegnie końca i cała Melanezja będzie wreszcie wolna.

Niech Bóg błogosławi, Vanuatu, Papuę Zachodnią i całą Melanezję.

Naszej najcieplejsze pozdrowienia i życzenia:
Benny Wenda
Rzecznik Zjednoczonego Ruchu Wyzwolenia Papui Zachodniej”

Źródło oryginalne: fwpcpoland.wordpress.com
Źródło polskie: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o