Australia przeprasza ofiary Thalidomidu

Opublikowano: 01.12.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1444

Anthony Albanese, premier Australii, wystosował oficjalne przeprosiny do osób, na których życie ponad 60 lat temu wpłynął niebezpieczny lek Thalidomide.

Thalidomide, opracowany przez niemiecką firmę farmaceutyczną Grunenthal, był sprzedawany w latach 1957-1961 jako lek przeciwko porannym mdłościom w czasie ciąży oraz jako nieuzależniająca pigułka nasenna.

Szacunki Thalidomide Trust sugerują, że na całym świecie przyszło na świat około 100 000 dzieci dotkniętych skutkami zażywania Thalidomide przez ich matki.

Na podstawie: RTTNews.com
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Irfy 01.12.2023 18:50

    Jak to “kiedy zaczną przepraszać za C-19?”. To oczywiste. Za kolejnych 60 lat. Wtedy i odszkodowań nie trzeba będzie wypłacać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.