Anomalne ulewy sparaliżowały Dubaj i okolicę

Opublikowano: 17.04.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1643

Dubaj i okolice doświadczyły intensywnych opadów deszczu, które spowodowały poważne powodzie na głównych drogach i w wielu dzielnicach miasta. Obfite deszcze, które przetoczyły się przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, doprowadziły do chaosu komunikacyjnego, a miejscowe władze wezwały mieszkańców do pozostania w domach i unikania niepotrzebnych podróży.

Intensywne opady deszczu, które nawiedziły we wtorek Zjednoczone Emiraty Arabskie, doprowadziły do paraliżu w Dubaju. Zalane zostały główne arterie komunikacyjne, a na ulicach porzucone zostały liczne pojazdy. Tymczasem w sąsiednim Omanie w wyniku powodzi zginęło już 18 osób.

Ulewne deszcze zaczęły padać w nocy, pozostawiając na zazwyczaj suchych ulicach i na płytach lotnisk gigantyczne kałuże. Silne podmuchy wiatru zakłóciły również ruch na lotnisku w Dubaju, największym na świecie węźle komunikacyjnym dla ruchu międzynarodowego, będącym bazą linii lotniczych Emirates. Lotnisko musiało na około 25 minut wstrzymać wszystkie operacje, a wszystkie przyloty zostały przekierowane do czasu poprawy warunków pogodowych.

Do wieczora na terenie ZEA spadło ponad 12 cm deszczu – tyle, ile zazwyczaj przez cały rok w tym pustynnym kraju. Sytuacja ma się jeszcze pogorszyć w nadchodzących godzinach.

Policja i służby ratownicze z trudem przedostawały się przez zalane ulice, a błyskawice oświetlały szczyt wieżowca Burdż Khalifa, najwyższego budynku na świecie. Szkoły w całych ZEA zostały zamknięte, a pracownicy rządowi w miarę możliwości pracowali zdalnie. Wielu mieszkańców pozostało w domach, choć niektórzy zdecydowali się wyjść na zewnątrz, niestety tylko po to, by ugrzęznąć ze swoimi pojazdami w głębokich kałużach.

Władze wysłały na ulice cysterny, aby wypompowywać stojącą wodę, która zalała także niektóre domy, zmuszając mieszkańców do użycia wiader i konewek w celu jej usunięcia.

Opady deszczu są rzadkością w ZEA, występują jednak okresowo w chłodniejszych miesiącach zimowych. Wiele dróg i innych obszarów nie posiada jednak odpowiedniego systemu odwadniającego, co przyczynia się do nasilenia skutków powodzi.

Deszcz padał również w Bahrajnie, Katarze i Arabii Saudyjskiej. W sąsiednim Omanie, sułtanacie leżącym na wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego, w wyniku intensywnych opadów zginęło już co najmniej 18 osób. Wśród ofiar są około 10 uczniów, którzy w poniedziałek zostali porwani przez rwący nurt razem z dorosłym opiekunem.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. george 17.04.2024 14:50

  Podobno od 2002 roku ZEA stosuje geoinżynierie aby wywoływać opady deszczu.

 2. Katana 17.04.2024 15:22

  Nawet pogodę robią pod siebie?
  Zmieniając ją w jednym miejscu zmieniają wszędzie.

 3. Foxi 17.04.2024 16:53

  To było oficjalnie ogłoszone. Szejk wydaje na to 5 milionów $ co roku. Prace wykonuje HAARP-2 ten usytuowany na Grenlandii kierując masy zimnego powietrza przez Europę wprost do szejka. Jak zwykle plemię handlowe pichci kilka pieczeni na jednym ogniu; bo mimochodem szejk jest sponsorem ich eko-terroru pod nazwą “zmiany klimatu.”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.