Andrzej Łukawski wolny!

Opublikowano: 25.11.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2516

Konfederacja dostała od premiera Mateusza Morawieckiego zaproszenie na spotkanie. Intencją premiera było spotkanie w temacie wspólnego tworzenia nowego rządu. Konfederacja w tej sprawie miała odmienne stanowisko.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez przedstawicieli Konfederacji, którzy udali się do premiera, Krzysztof Bosak przedstawił jasno, po co Konfederacja idzie na spotkanie: „Nie zamierzamy tworzyć rządu, nie zamierzamy głosować za rządem Mateusza Morawieckiego. Mamy bardzo krytyczną opinię o sposobie rządzenia przez PiS, o premierze Morawieckim. Uważamy, że Polacy zasługują na rząd prawicowy, propolski, konserwatywny, wolnościowy, narodowy. Takim rządem nie był rząd Mateusza Morawieckiego”. I dodał: „Wykorzystujemy to spotkanie, żeby udrożnić kanał komunikacji polskich przedsiębiorców, którzy walczą o polskie interesy narodowe z premierem. Zamiast rozmawiać o rzeczach kompletnie nierealnych, jak uzyskanie wotum zaufania przez premiera Morawieckiego przedstawiamy sprawy zupełnie realne. Po to, żeby polskie interesy gospodarcze były zabezpieczone w relacjach z Unią Europejską i w relacjach z Ukrainą”.

Krzysztof Bosak nawiązał w ten sposób do protestu przewoźników, który trwa już od 6 listopada. Do którego wczoraj dołączyli rolnicy, którzy protestują w Medyce. Stąd też na spotkanie z premierem w ramach delegacji Konfederacji udał się Rafał Mekler, jeden z liderów tych protestów.

Ale to nie wszystkie sprawy, z którymi Konfederacja udała się do premiera. Jedną ze spraw, którą jest pilna i do załatwienia, to wyciągnięcie Polaków z Gazy. Mówił o tym Grzegorz Braun.

Natomiast kolejną sprawą jest bulwersująca sprawa skazania 70-letniego Andrzeja Łukawskiego, który trafił do więzienia na 7 miesięcy za słowa „Znajdzie się kij na banderowski ryj”. Hasło nie było wymierzone w żadne konkretne osoby. Sąd w Polsce skazał za te słowa działacza kresowego na wniosek Związku Ukraińców w Polsce. I właśnie w tej sprawie posłowie Konfederacji również postanowili interweniować u premiera. Interwencja przyniosła skutek. W krótkim czasie Andrzej Łukawski wyszedł z aresztu.

Źródło: MediaNarodowe.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Światowid 25.11.2023 15:00

  Bardzo zastanawiająca jest sprawa Łukawskiego – zarówno od strony skazania, jak i od strony “ułaskawienia”.

  W Polinezji rządzi JESZCZE do dziś hiperturbo patriotyczny PiS. Ta patryjotyczna partia ma swojego prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Z. Ziobrę. Prokurator Ziobry zamiast odrzucić pozew przeciw Łukawskiemu – zrobił proces przed ponoć PODLEGŁYM “dobrej zmianie” sądem (bo o ile mi wiadomo UE molestuje Polaków za to, że rząd PiS zlikwidował niezależność sądów …).

  Czyli na żądanie banderowców PiSowski prokurator oskarżył, a PiSowski sąd skazał Polaka w rodzinnej Polinezji za “mowę nienawiści” w postaci frazy “znajdzie się kij na banderowski ryj” . Już samo to jest CYRKIEM. PiS zajmował się więc gnębieniem Polaków za okazywanie niechęci “ruchowi politycznemu” i “ideologii”, ponoszącym bezpośrednią odpowiedzialność za Rzeź Wołyńską (odbywającą się nie tylko na Wołyniu i nie tylko w Małopolsce Wschodniej).

  No i teraz pojawiają się ZAGADKI …

  Oto KIM w systemie wymiaru niesprawiedliwości Polin-ezji jest M. Morawiecki, by wnosić do niego skargi na jakieś działania PiSowskiego wymiaru niesprawiedliwości? Niemniej – Konfederaci poszli do Morawieckiego, coś tam naopowiadali. I SENSACJA – to działanie doprowadziło do uwolnienia Łukawskiego. Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć, w ramach jakich norm i procedur prawnych POLINezji działali panowie konfederaci i panowie PiSiacy najpierw sądząc, potem sadzając Łukawskiego, a na koniec go WYPUSZCZAJĄC? Bo nie słyszałęm, by Łukawskiego w trybie EKSPRESOWYM ułaskawił Andrzej Duda, prezydent wszystkich PiSiaków, który Kamińskiego UŁASKAWIŁ ze ściganych z urzędu fałszerstw, których Kamiński dopuścił się kręcąc na Leppera tzw. “aferę gruntową” …

  Pies z kulawą noga nie przeczyta tego mojego komentarza, więc i na odpowiedzi na pytania RETORYCZNE nie liczę.

  Robią kompradorscy okupanci w tej pieprzonej republice bananowej koszernych jankesów z Polakami co chcą, z porządku prawnego zrobili cyrk. I nawet takiego oczywistego, stawiającego włosy na głowie bezprawia komentować nie ma komu ni jak.

 2. rici 25.11.2023 15:11

  Swiatowid; poczytaj sobie zyciorys Z.Ziobry, tylko taki nieoficjalny. Skonczyl prawo, tylko ze prawo administracyjne, musial skonczyc poniewaz jego ojciec byl I sekretarzem partii w Krynicy. Prawo administracyjne, to jest tylko po to by urzednicy panstwowi mieli wyzsze wyksztalcenie. Poczytaj sobie co mowia o nim jego koledzy ze studiow, czy koledzy z akademika. Jaka szuja byla z niego.

 3. replikant3d 25.11.2023 19:03

  Światowid, Ukry są jeszcze za ,,słabe,, politycznie, dlatego go wypuścili by nie było eskalacji skandalu. Ale jak tylko sprawa ,,ucichnie,, a ukry się wzmocnią,to gwarantuję że znów się do niego dobiorą. To mściwy naród i pamiętliwy. Coś jak ,,myckowi,,….

 4. Denisrozrabiaka 25.11.2023 21:29

  Dziadka udało się uratować, co z resztą narodu? Widać, że amerykanie dają wolną rękę premierowi w takich mniejszych sprawach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.