Amerykanie pouczają Włochów w sprawie Chin

Opublikowano: 01.10.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1245

Z wizytą do Rzymu udał się amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo. Podczas spotkania z włoskimi władzami odniósł się on do współpracy Włoch z Chińską Republiką Ludową. Pompeo miał pouczyć Włochów, że chińska obecność ekonomiczna w tym kraju może zostać wykorzystana do celów strategicznych Państwa Środka, stąd powinni oni z tego powodu zachować rozwagę.

Rywalizacja ekonomiczna, polityczna i wojskowa Stanów Zjednoczonych i Chińskiej Republiki Ludowej jest obiektem sporego zainteresowania ze strony wszystkich światowych mediów. Waszyngton chcąc osłabiać wpływy Pekinu wywiera więc naciski na inne stolice, aby te nie przyjmowały do siebie zwłaszcza chińskich inwestycji. Między innymi temu celowi służą w ostatnim czasie kolejne wizyty Pompeo.

Tym razem amerykański sekretarz stanu postanowił zawitać do Rzymu. Spotkał się tam z włoskim premierem Giuseppe Conte oraz szefem włoskiego resortu spraw zagranicznych, Luigim di Maio. Po rozmowach z oboma politykami Pompeo pouczał, że Włosi powinni uważać na swoje kontakty z Chińczykami. Wprost wyraził on zresztą zaniepokojenie swojego kraju inwestycjami infrastrukturalnymi na Półwyspie Apenińskim.

Amerykanom przeszkadza zwłaszcza technologia 5G, która ma zagrażać bezpieczeństwu włoskich obywateli. „Stany Zjednoczone wzywają też włoski rząd, aby uważnie rozważył, jakie zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i prywatności obywateli niosą firmy technologiczne związane z chińską partią komunistyczną” – mówił Pompeo. Di Maio w odpowiedzi zapewnił, że Włochy traktują kwestie bezpieczeństwa priorytetowo.

Na podstawie: ilgiornale.it, bankier.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.