USA myślały o „prewencyjnym ataku na obiekty jądrowe Iranie”

Opublikowano: 18.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1074

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że administracja USA zastanawiała się nad możliwością przeprowadzenia ataku prewencyjnego na irańskie obiekty jądrowe, aby zapobiec pojawieniu się broni nuklearnej w tym kraju.

Podczas transmisji w Hugh Hewitt Radio Show sekretarz stanu USA Mike Pompeo został spytany o to, czy konieczne są takie uderzenia zapobiegawcze na irańskie obiekty jądrowe w świetle ataków rakietowych z Islamskiej Republiki na terytorium innych krajów. „To ważne pytanie, o którym dużo myśleliśmy” – odpowiedział sekretarz stanu.

Przypomniał też, że wcześniej prezydent USA Donald Trump zapewnił, że Iran „nigdy nie będzie w stanie zdobyć broni nuklearnej”, a Iran z kolei stwierdził, że nie dąży do posiadania tej broni. „Zrobimy wszystko, co konieczne, aby zagwarantować, że to oświadczenie, to zobowiązanie, którego podjęli się, jak sami twierdzą, Irańczycy, było prawdziwe, potwierdzone, możliwe do zweryfikowania i nigdy nie dopuścimy do tego” – powiedział sekretarz stanu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 1,40 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o