Amazon musi przestać utrudniać działalność związkową

Opublikowano: 24.12.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1200

Amazon osiągnął porozumienie z Krajową Radą ds. Stosunków Pracy, które może utorować drogę prawie milionowi amerykańskich pracowników do utworzenia związku w potężnej korporacji.

Umowa, sfinalizowana w środę i po raz pierwszy ogłoszona przez The New York Times, wymaga, aby drugi co do wielkości pracodawca w Ameryce powiadomił wszystkich swoich pracowników, że mają prawo organizować się w miejscu pracy bez obaw na konsekwencje takiego ruchu. „To historyczne” – powiedział Seth Goldstein, prawnik pro-bono pomagający pracownikom Amazona.

Adwokat powiedział, że Amazon będzie musiał wysłać powiadomienia o prawach związkowych do ponad 1,5 mln osób, ponieważ „nie chodzi tylko o ludzi tam pracujących teraz — Amazon ma wskaźnik wymiany kadr przekraczający 100 procent rocznie, więc wszyscy ci ludzie, którzy nienawidzą Amazon i zostali zwolnieni w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, również będą musieli zostać powiadomieni”.

Decyzja ma szczególne znaczenie w kontekście sześciu pozwów – z Chicago i Nowego Jorku, których wnioskodawcy twierdzili, że grupa bezprawnie ograniczała zdolność pracowników do organizowania się.

Connor Spence, pracownik Amazon i jeden z głównych walki stwierdził, iż jest to „historyczne wydarzenie”. „Nie jest tajemnicą, że Amazon jest firmą bardzo antyzwiązkową” – powiedział. „Oni po prostu w ogóle nie boją się prawa pracy i zrobili wiele, aby niszczyć nasze prawa”.

Teraz piłka po stronie firmy. Amazon musi wysłać zawiadomienie do pracowników, informując ich, że mają prawo „utworzyć, przyłączyć się do organizacji związkowej” i zobowiązuje się, że firma „nie zrobi nic, aby uniemożliwić ci korzystanie z praw w tym zakresie”.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.