ABW będzie inwigilować w tramwajach?

Opublikowano: 01.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2668

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zwróciła się do Tramwajów Warszawskich, aby te dały jej dostęp do monitoringu w swoich pojazdach. Służby twierdzą, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem, ale w ten sposób zyskują możliwość niekontrolowanej inwigilacji. Na dodatek pismo w tej sprawie zawiera rażące błędy.

ABW powołuje się na umowę z 30 sierpnia 2016 roku, zawartą właśnie pomiędzy agencją a operatorem warszawskich tramwajów. Ówczesne porozumienie reguluje zasady i warunki korzystania z elementów infrastruktury Tramwajów Warszawskich. Na tej podstawie służby chcą uzyskać kontakt z osobą, która będzie reprezentować spółkę w sprawach z tym związanych.

Pismo w tej sprawie zawiera ewidentne błędy. Roman Bednarek, p.o. dyrektora Departamentu Wsparcia Operacyjno-Technicznego ABW, zwraca się w nim bowiem do prezesa Krzysztofa Karosa. Problem w tym, że Karos nie jest szefem Tramwajów Warszawskich od przeszło trzech lat. Brak profesjonalizmu służb pokazuje także fakt, iż pismo nie ma klauzuli poufności.

Przede wszystkim kontrowersje wzbudzają jednak same żądania ABW. Agencja chce w ten sposób otrzymać dostęp do kamer znajdujących się w blisko 529 składach. Tymczasem już ma ona wgląd do monitoringu miejskiego i systemu rejestrowania pojazdów, stąd może uzyskać narzędzie dające możliwość niekontrolowanej inwigilacji.

Warszawska spółka nie odpowiedziała jeszcze na pismo przekazane przez służby specjalne. Konsultuje ona obecnie te zagadnienie ze swoimi prawnikami. Samo ABW nie chciało z kolei odpowiedzieć na pytania zadane przez dziennikarzy.

Na podstawie: WP.pl, Defence24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Quidam 01.01.2021 19:09

    To jest dopiero początek… “Wielkiego resetu” i “wielkiego ucisku”

    nie tylko ABW, ale wszystkie i wszelkie służby będą inwigilować, i nie tylko w tramwajach, ale absolutnie wszędzie, gdzie tylko zechcą… odebrane zostaną wszelkie prawa, odebrana zostanie wszelka prywatna własność, i wprowadzony absolutny totalitaryzm…

    witam w “nowym wspaniałym świecie”, bo już wszyscy zapomnieli ostatni… z Auschwitz

    @Irfy… nawet nie masz pojęcia co wypisujesz,i wydaje ci się że coś tam wiesz i panujesz nad tym… nic bardziej błędnego, zanim się zorientujesz… już cię nie będzie, uważaj na siebie, wroga moc przeciwko całej ludzkości dopiero zaczyna, dopiero się rozkręca, i jest wszędzie… tylko przyjrzyj się całemu światu… jeśli potrafisz…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.