15,6% – inflacja pobiła nowy rekord

Opublikowano: 03.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1772

Szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2022 r. Inflacja pobiła nowy rekord, wynosi 15,6 procent i jest najwyższa od marca 1997 roku.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny „Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w czerwcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 15,6% (wskaźnik cen 115,6), a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 1,5% (wskaźnik cen 101,5)”.

Wysoka inflacja wynika z ośmiu przyczyn:

– polityka paliwowa OPEC,

– niskie stopy procentowe i zbyt późna ich podwyżka,

– zakaz działalności gospodarczej z powodu lockdownów,

– tarcze antykryzysowe rządu PiS-u,

– zerwanie łańcuchów dostaw,

– dezinformacja w dokumentacji NBP,

– osłabienie złotówki i ucieczka zagranicznego kapitału z Polski z powodu polityki wojennej rządu,

– zmniejszony udział Ukrainy i Rosji w podaży żywności.

Szczegółowo wyjaśnia to autor poniższego materiału wideo.

Do wymienionych przyczyn należy jeszcze dodać dwie:

– masowy dodruk pustego pieniądza przez rząd PiS-u od roku 2020,

– sztuczne zawyżanie cen paliw przez Orlen, w których ukryto „podatek na pomoc dla Ukrainy”.

Co na to oficjalna propaganda rządu? Winowajca inflacji w Polsce jest jeden – Rosja, o czym świadczy gigantyczny napis „ROSJA NAPĘDZA INFLACJĘ” w TVP Info.

Będzie jeszcze gorzej. Rząd zadłużył właśnie lekką ręką nasze państwo na kolejne 450 milionów euro kredytu, aby pomóc Ukraińcom w Polsce, a wcześniej zatwierdził pożyczkę 9 miliardów euro pomocy dla Ukrainy na finansowanie pracowników na Ukrainie.

„Zatwierdziliśmy także dalszą pomoc dla Ukrainy. Ukraina jest w stanie wojny i nie ma z czego płacić pensji pracownikom, funkcjonariuszom. Przecież ci ludzie muszą też z czegoś żyć. Dlatego zatwierdziliśmy 9 mld euro pomocy dla Ukrainy” – powiedział premier Morawiecki.

Dla ubożejących Polaków pieniędzy nie ma.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: GUS.gov.pl, YouTube.com [1] [2], Twitter.com
Źródło: WolneMedia.net

12

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.