12 miliardów złotych w błoto!

Opublikowano: 30.10.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3361

Warsaw Enterprise Institute przygotowało „Czarną Księgę” wydatków publicznych. Jest to zbiór 49 dowodów na to jak marnowane są pieniądze podatników. Mowa dokładnie o zmarnowanych 12 miliardach złotych!

12 miliardów złotych to ogromna suma, biorąc pod uwagę, że opisane przez WEI przykłady są najczęściej nietrafione, bezmyślne i niedziałające.

Władza lubi być rozrzutna, ale wyrzucanie pieniędzy w błoto to wyższy poziom lekceważenia społeczeństwa. Wydaje się, że władza sądzi, że polski podatnik zniesie to wszystko biernie i pokornie. Mamy nadzieję, że tak się nie stanie.

Bez wątpienia niewiele jest kwestii, co do których – przynajmniej teoretycznie – powinna panować powszechna zgoda ponad podziałami. Na pewno należy do nich przekonanie, że pieniądze pobierane w podatkach powinny być wydatkowane z głową i w sposób służący wszystkim obywatelom. Niestety, nie są.

Toalety publiczne w cenie warszawskiego mieszkania, zwijane drogi i zimne termy za setki tysięcy złotych, opóźnienia w wykonaniu ważnych inwestycji kosztujące setki milionów, puste dworce za miliardy, chodnik do czołgania się, słynne warszawskie jajo za ćwierć bańki? To tylko kilka przykładów z tego, co WEI zamieścił w swojej księdze.

Bezpłatną publikację w formacie PDF znajdziesz TUTAJ.

Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Stanlley 31.10.2023 10:50

  Trzeba dodać jeszcze 340 mld wyrzucona na wojenny złom… głównie USA po zawyżonych cenach…

  Co za ile przepłacili to macie tu link do rozpiski : https://github.com/kyniek/other/blob/main/dip_voting/zbrojenia.png

 2. Drnisrozrabiaka 31.10.2023 13:59

  Dziennie, w taki sposób jest marnotrawionych około miliarda złotych w Polsce, nas stać, Polacy mają gest!

 3. Drnisrozrabiaka 31.10.2023 14:02

  Stanlley, nie bierzesz pod uwagę, że czołgi abrams wygrały konkurs w 1979 roku w czasopiśmie “bravo girl” na najładniejszy czołg!
  Jak go wielbłądy widziały- od razu uciekały!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.