10 powodów, dla których należy zlikwidować WHO

Opublikowano: 13.02.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2312

Podsumowanie opracowane zostało przez senatora Republiki Włoskiej – Claudio Borghi Aquilini.

1. WHO nie jest do potrzebne do niczego. Istnienie organizacji miało sens w roku 1948, kiedy informacje o epidemiach docierały za pomocą telegrafu. Obecnie żyjemy w erze infodemii. Podczas COVID-19, WHO nie dostarczyła ani jednej użytecznej informacji. Jeśli nie służy temu właśnie celowi, jej prawdziwą funkcją jest obecnie coś zupełnie innego.

2. Aby pokryć swoje ogromne wydatki, WHO jest w przeważającej części opłacana przez osoby prywatne. Wśród nich głównymi płatnikami są fundacja Billa Gatesa, firmy farmaceutyczne i stowarzyszenia proszczepionkowe, które z kolei są opłacane przez te same podmioty, takie jak GAVI Alliance.

3. W maju WHO będzie próbowała zmusić wszystkie państwa członkowskie do podpisania tzw. traktatu pandemicznego, będącego rodzajem Europejskiego Mechanizmu Stabilizacji Chorobowej, który zapewni organizacji szerokie uprawnienia.

4. Jeśli nie uda się wymusić podpisania traktatu pandemicznego, WHO spróbuje wprowadzić takie same cesje suwerenności poprzez zmiany w „Międzynarodowych regulacjach zdrowotnych”, wprowadzonych lata temu i już obowiązujących.

5. Jedna trzecia budżetu WHO, ponad miliard dolarów, przeznaczana jest na pensje pracowników WHO zatrudnionych w faraońskich siedzibach organizacji na całym świecie. Średnia pensja tych, którzy pracują w WHO, w tym kurierów, wynosi 120 000 euro kompletnie zwolniona od podatku.

6. Kolejna hojna jedna trzecia budżetu WHO przeznaczana jest na doradztwo, całkowicie nieprzejrzysty sposób opłacania ludzi i organizacji na całym świecie według własnego uznania.

7. Wydatki WHO na podróże dookoła świata wynoszą 160 milionów. Przyszłe świadczenia pracownicze są wartością nieprzewidzianą w budżecie, ale prosta fluktuacja aktuarialna wskazuje na ogromną kwotę.

8. Całkowite wydatki WHO na leki i sprzęt medyczny w Afryce wynoszą zaledwie 45 milionów. Cały ten ogrom organizacji dla sumy mniejszej niż budżet gminy Urbino? – Mniej niż wynoszą koszty podróży przyznane WHO w Afryce (53 miliony).

9. Dyrektor WHO, Etiopczyk wywodzący się z nacjonalistycznej partii komunistycznej, Tedros Ghebreyesus, gdy był ministrem zdrowia w Etiopii, zadzierzgnął stosunki z fundacją Billa Gatesa, zostając powołanym do zarządu GAVI, sojuszu szczepionkowego, który w sumie finansuje WHO kwotą prawie miliarda dolarów.

10. Włochy przekazują bezpośrednio i pośrednio około 100 milionów rocznie maszynce pensji WHO.

Dobrym pomysłem byłoby zaprzestanie płacenia tym ludziom, być może poprzez przeznaczenie tej kwoty na nasz krajowy system opieki zdrowotnej. To niewiele, ale z pewnością posłuży lepiej niż wrzucenie jej do pieca WHO. W międzyczasie ABSOLUTNIE nie wolno podpisywać traktatu pandemicznego i odrzucić wszelkie zmiany w międzynarodowych przepisach zdrowotnych. Ja i inni koledzy z większości parlamentarnej zaalarmowaliśmy już rząd o ryzyku związanym z byciem nieprzygotowanym na ostateczną datę.

Autorstwo: Claudio Borghi Aquilini (senator Republiki Włoskiej)
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. MasaKalambura 13.02.2024 19:34

  WHO powinna istnieć dalej z jednego powodu. Powinna istnieć jakaś kompetentna organizacja klasyfikująca aktywne choroby, oraz monitorująca rozprzestrzenianie się tych chorób na świecie, koordynując działania podejmowane w konkretnych krajach, w celu ochrony lub zapobiegania.

  Na dokładnie takiej samej zasadzie, dla której warto utrzymywać interpol.

 2. niusy 13.02.2024 22:14

  @Masa, jak to jest, że Covid lansowany przez WHO zniknął z wybuchem wojny na Ukrainie a nie po pierwszej dawce szczepionek? Przypadek?

 3. Katarzyna TG 13.02.2024 22:52

  @MasaKalambura, to już zaszło tak daleko że dalsze trwanie tej organizacji jest zagrożeniem dla naszej przyszłości a wraz ze zmianą definicji pandemii i szczepionki jest też zagrożeniem dla naszej teraźniejszości bo nic nie stoi na przeszkodzie by zaraz po przyjęciu traktatu ogłosić nową pandemię kataru i wtedy już nie będzie żadnego ale no może poza kryterium ulicznym.

 4. rozrabiaka 13.02.2024 22:57

  @niusy, przypomniałeś mi właśnie o tym – co nam przygotowali na 24 lutego lub w jego okolicach, dwurocznica musi być!

 5. emigrant001 13.02.2024 23:29

  ale zjeby:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.