Żydowska łapanka palestyńskich dzieci

Opublikowano: 20.08.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 596

IZRAEL. Przez ostatnie kilka miesięcy Wschodnia Jerozolima stała się brutalnym boiskiem dla izraelskich sił policyjnych. Na rzadkim nagraniu, które możecie zobaczyć poniżej, przedstawiającym grające w piłkę dzieci na rogu ulicy w sąsiedztwie Ras Al-Amoud tajni agenci dokonują „przejęcia”.

Zdarzenie to zakończyło się aresztowaniem 13-letniego dziecka i uwolnieniem jego dwóch przyjaciół. Wywiad z miejscowymi mieszkańcami potwierdził, że tego dnia nie było na tym terenie żadnej prowokacji czy konfliktu.

Kilka dni po pokazanym aresztowaniu, 12 funkcjonariuszy policji z niesławnej jednostki Minorities, niektórzy z nich ubrani na czarno i zamaskowani, niektórzy po cywilnemu, pojawiło się w domu również 13-letniego dziecka w dzielnicy Silwan. Wtargnęli do domu bez ostrzeżenia i zabrali rodzicom dziecko siłą. Wbrew prawnym instrukcjom i podobnie jak w przypadku innych incydentów tego typu, dziecko zostało zabrane na posterunek policji bez rodziców i przesłuchane w agresywny i zastraszający sposób.

Według danych zgromadzonych przez organizacje praw człowieka, w czasie 2010 roku we Wschodniej Jerozolimie zostało aresztowanych 1200 dzieci. Od początku 2011 roku, ponad 100 dzieci zostało aresztowanych w samym Silwan. W styczniu 2011 r., nie mniej niż 25 dzieci zostało aresztowanych, większość przez tajnych agentów z użyciem siły.

Wiele dzieci relacjonowało o policyjnej przemocy podczas aresztowania, przewożenia na posterunek policji i przesłuchania. W niektórych przypadkach dotyczy to dzieci tak małych jak 7-10 latki, które w ten sposób zostają pozbawione nie tylko wolności, ale również dzieciństwa.

Na podstawie: Sheikh Yarrah Solidarity
Źródło: Wolna Palestyna


TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. manchester U 20.08.2011 10:30

  ŻYDZI zachowują się jak oddziały SS ADOLFA HITLERA.Ale robią to bardziej perfekcyjnie.Przychodzi tu pytanie czy aby Hitler nie miał ŻYDOWSKICH doradców w sprawie likwidacji EUROPEJSKIEJ POPULACJI ŻYDÓW…

 2. falcon_millenium 20.08.2011 13:01

  Sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss…

 3. Aru 20.08.2011 14:23

  Izrael jako państwo jest tworem chorym i brutalnym. Mówię tu o służbach i jego rządzie, co do zwykłych obywateli nie mam zastrzeżeń, ani do żydów w ogóle (czyli też tych Polskich żydów. Oni nie są Izreaelitami,a Polakami, o czym się Izraelowi czasem zapomina). Ja jestem tylko ciekaw w jakim celu przesłuchują dzieci i co od tych dzieci się dowiedzieć chcą? Ja tu widzę tylko i wyłącznie skłanianie dorosłych Palestyńczyków jak i byłe dzieci(już dorosłe) do kolejnych aktów przemocy. To co w Izraelu się wyprawia nie odbiega od tego zbytnio co Hitler zrobił żydom w Europie…Naród Wybrany… nie dziwota, że Bóg przymierze z Izraelem zerwał już w Biblii.

 4. nawiedzony 20.08.2011 15:34

  Hej kwis nie odbieraj mi prawa do mówienia że to ŻYDZI robią co robią bo taka jest prawda.A dlaczego nie obruszasz się gdy mówią o polskich obozach koncentracyjnych, gdy mówią ze Polacy mordowali ŻYDÓW.Kłania się moralność KALEGO co…Więc nie mów mi nic o krzywdzeniu ludzi bo coś o tym wiem

 5. eFJot 20.08.2011 20:02

  @ kwis Po prostu rozczulasz mnie, gościu! Okazuje się, że manchester U ma stuprocentowa rację- jest juz powszechnie znaną sprawą udział (w bardzo dużym stopniu żydowskiego pochodzenia) wielkiego biznesu amerykańskiego w finansowej pomocy dojściu nazimu do władzy oraz w prowadzeniu wojny, a także w czerpaniiu z niej potem wielkich zysków. Sprawą także juz powszechnie znaną jest udział Żydów oraz ludzi częściowo żydowskiego pochodzenia (tzw. Mischling’ów) w powstaniiu i rozwoju III Rzeszy (i to na samych szczytach tejże!).
  Ponadto, co to znaczy, że nieakceptowanie “wybranych działań żołnierzy Izraela” może “skrzywdzić tysiące dobrych ludzi”? CZy ci żołnierze działają na własną rękę? Nie! Zatem nieakceptowanie działań Państwa Izraela, według Ciebie, “skrzywdzić tysiące dobrych ludzi”. Ależ bzdury twierdzisz! Równie dobrze mógłbyś doradzać w latach 1939 – 1945 zaprzestanie działań wobec Niemiec, gdyż mogłoby to spowodwać krzywdę tysięcy dobrych Niemców (którzy bez wątpienia znajdowali sie nawet wówczas w Niemczech!).

 6. eFJot 20.08.2011 20:14

  Łapanki, rzezie, tortury, pseudomedyczne eksperymenty… Słowem działalnośc jakiej nawet SS nie powstydziłoby się.
  I tak jest od początku tego państwa (chocby wspomnieć masakrę w Deir Yassin, świadome napromieniowywanie promieniami rentgenowskimi dzieci pochodzenia sefardyjskiego,…), które nawet oficjlanie wspiera takie działania:
  “Uczyńcie ich (Palestyńczyków) życie tak nieznośnym, by sami odeszli.” (Benny Alon, członek Knessetu, minister turystyki),
  “Palestyńczycy to bestie chodzące na dwóch nogach.” (Menachem Begin, b. premier Izraela i laureat Pokojowej Nagrody Nobla (?!).
  Skoro apartheid upadł w RPA, nadejdzie też czas, że upadnie w Izraelu…

 7. ahoj 20.08.2011 20:37

  Czytajcie proszę tego typu informacje jako po prostu zwykłe informacje. Nie produkujmy negatywnej energii i nie wysyłajmy jej do usraela bo oni tylko na to czekają – tym się właśnie żywią. Pokażmy, że jesteśmy lepsi.

 8. falcon_millenium 22.08.2011 03:13

  Każda zła energia sumuje się ze złą.

 9. falcon_millenium 22.08.2011 03:13

  Lepiej w ogóle nie komentować negatywnych działań, co nie znaczy, że należy milczeć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.