Zlot morderczych i szalonych podżegaczy wojennych

Opublikowano: 28.01.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 3176

„Najgorszy dzień pokoju jest lepszy niż najpiękniejszy dzień wojny”.

W mediach głównego ścieku, bo niełatwo jest pisać, w mediach głównego nurtu lansowane są absurdalne tezy przez wojennych podżegaczy. Ludzie ci uważają, że jedyną możliwością zakończenia konfliktu zbrojnego między Ukrainą a Rosją jest dostarczanie coraz większej ilości broni na Ukrainę. Nie mówią ani słowem, że jest to droga zniszczenia i eskalacji wojny. Nie doprowadzi to do zakończenia działań wojennych a tylko do jeszcze większych cierpień ludności Ukrainy. Będzie to prowadziło do jeszcze większych zniszczeń tego kraju pod względem społecznym, gospodarczym i kulturowym.

Wielu z podżegaczy wojennych, gdy tylko dojdzie do konfliktu zbrojnego, zaraz opuści zagrożone terytorium i z bezpiecznych miejsc będzie zagrzewało lud, by się mordował. Podżegacze ci nigdy nawet nie trzymali broni w rękach, nie uczestniczyli w żadnych działaniach wojennych i nie liczą się w żadnym stopniu z życiem i cierpieniem ludzkim. Oficjalnie mówią, że troszczą się o ludzi, ale swoimi przesiąkniętymi nienawiścią działaniami dążą do wywołania wojny w Europie. Pragną, by ludzie się mordowali w imię nieswoich interesów. Używają w przemówieniach odniesień do historii, patriotyzmu, by uzasadnić swoją ukrytą nienawiść i dążenie do wojny.

Żadnemu z polityków nie przechodzą przez gardło słowa takie jak pokój, porozumienie, wstrzymanie ognia czy zawieszenie broni. Ich słowa to tylko ciągła eskalacja wojny, rozpowszechnianie opłaconej propagandy oraz nienawiść do innych ludzi. Każda wojna kiedyś się kończy. Im dłużej będzie ona trwała, tym będą większe zniszczenia, tym więcej ludzi straci życie, tym więcej zarobią koncerny zbrojeniowe, a także tym bardziej będą zadłużone państwa u dostawców „pocisków i bandaży”. Im dłużej będzie ta wojna trwała, tym biedniejszy stanie się przeciętny Europejczyk, bo to z jego podatków i pieniędzy jest finansowana wojna na Ukrainie.

Skutki takich działań dla całej Europy, jak i Rosji, są skrajnie niekorzystne. Europa traci cenny czas, który powinna wykorzystać na rozwój gospodarki i pogłębianie kontaktów handlowych z całym światem. Tymczasem odcięto Europę od surowców, energii i wielu rynków wschodnich. Wytworzono za pomocą wprowadzonych sankcji kryzys energetyczny, gigantyczną inflację i problemy gospodarcze w wielu krajach europejskich. Spowodowano, jeżeli nie recesję, to znaczne spowolnienie gospodarcze w wielu krajach UE. Sankcje nie tylko nie są skuteczne, ale także są skrajnie niekorzystne dla wszystkich krajów UE.

Podżegacze wojenni wmawiają społeczeństwu, że Rosja się nie zatrzyma i ma zamiar opanować całą Europę i cały świat. W dzisiejszych czasach okupacja jakiegokolwiek kraju przeprowadzona za pomocą armii nie ma większych szans powodzenia. O wiele lepszym modelem władzy jest posiadanie podległych polityków realizujących dowolne cele swoich zleceniodawców. Każda jawna okupacja kraju za pomocą armii w dzisiejszym świecie nie ma większych szans powodzenia szczególnie w dłuższym okresie czasu.

Warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami przypominającymi powolne gotowanie żaby. Gdy delikatnie podgrzewa się żabę, podwyższając nieznacznie temperaturę, można ugotować ją i nawet tego nie zauważy. W przeciwnym przypadku stworzenie błyskawicznie wyskoczy. Jest to metoda na oszukiwanie mechanizmu obronnego żaby.

Podobnie dzieje się w Polsce. Wprowadzane są zmiany w prawie skutkujące tym, że w przypadku konfliktu zbrojnego nie będą mogły opuścić kraju nawet kobiety. Zostawiono nielicznym kobietom taką możliwość pod warunkiem, że mają bardzo młode dzieci. Wprowadzane są akcje militarystyczne dające iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa. Przeprowadza się niespotykane na świecie zbrojenia i planuje się rozbudować armię do absurdalnych rozmiarów. Wprowadza się przymusowe szkolenia dla obywateli, którzy mają stanowić przyszłe „mięso armatnie”. Czy takie ustawy i takie działania są wprowadzane w Niemczech, Francji czy Włoszech? Zza oceanu pobrzmiewają informacje o budowie fabryk produkujących amunicję. Czy Polska i Polacy nie są powoli podgrzewani niczym żaby do planowanej wojny z Rosją?

Warto pamiętać, że Europa przerabiała już tę historię. Polska, ZSRR i Niemcy straciły podczas drugiej wojny światowej ponad 40 milionów ludzi. Zrównywały z ziemią setki miast i wsi. Pogrzebały w znaczącym stopniu własne gospodarki. I przez wiele lat spłacały zaciągnięte kredyty na odbudowę i zbrojenia. Kraje zachodnie w sposób nieporównywalny uniknęły tak tragicznego losu. Ich straty nie były w żadnym przypadku tak katastrofalne. Przez Polskę dwa razy przewalał się morderczy front, pustosząc cały kraj. Nigdy nie powinno dojść do krwiożerczej powtórki.

„Wojsko ten najgorszy wytwór życia stadnego, napawa mnie wstrętem; owa plaga cywilizowanego świata powinna być czym prędzej zniesiona. Bohaterstwo na rozkaz, bezsensowna przemoc i cała ta obmierzła paplanina, którą nazywa się patriotyzmem – jakże serdecznie tego wszystkiego nienawidzę!” – powiedział kiedyś Albert Einstein.

Gdyby ludzie po obu stronach wyznawali podobne poglądy żaden dom, żaden kraj i żadne człowiek już nigdy nie cierpiałby z powodu masowej bezsensownej rzezi zwanej wojną. W końcu karabin sam nie strzela, bo zawsze potrzebny jest do tego człowiek, który o tym zadecyduje. Każdy człowiek też powinien móc zdecydować czy chce być przyszłym mordercą i przyszłą ofiarą w zbiorowej rzezi zwanej wojną sponsorowanej przez tajemniczych zleceniodawców stojących w cieniu i liczących krwawe pieniądze.

Autorstwo: criswhite
Ilustracja: mohamed_hassan (CC0)
Źródło: WolneMedia.net


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. MasaKalambura 28.01.2023 12:28

  “że jedyną możliwością zakończenia konfliktu zbrojnego między Ukrainą a Rosją jest dostarczanie coraz większej ilości broni na Ukrainę. Nie mówią ani słowem, że jest to droga zniszczenia i eskalacji wojny. Nie doprowadzi to do zakończenia działań wojennych a tylko do jeszcze większych cierpień ludności Ukrainy. Będzie to prowadziło do jeszcze większych zniszczeń tego kraju pod względem społecznym, gospodarczym i kulturowym”

  Ciekawy punkt widzenia. Gołąbki pokoju w jakiś cudowny sposób zapomniały, że prawo do samoobrony jest prawem nadrzędnym do prawa bandyty uzbrojonego po zęby do robienia, co mu się żywnie podoba. Zaś pomagający w obronie ma przewagę moralną nad wspierającym napastnika i niszczyciela.

  To oczywiste, że dostarczenie środków obronnych podtrzymuje trwanie konfliktu i cierpienia. Ale eskalacja to domena napastnika nie obrońcy. To napastnik powołuje coraz to nowych bandytów w coraz większych liczbach, to napastnik wrzuca przytłaczającą większość broni na teren obrońców. To napastnik eskaluje konflikt na obcym terenie i idzie w zaparte w otchłań śmierci bez najmniejszego sensu i odrobiny powodu, oprócz własnej dumy i chorej ambicji.

  Mają największy obszarem kraj na świecie i nie umieją nim zarządzać do tego stopnia, że rozwój upatrują tylko w okradaniu z ziemi innych ludzi. Żałosne.

 2. pikpok 28.01.2023 13:16

  @Masa: ,,Ale eskalacja to domena napastnika nie obrońcy. To napastnik powołuje coraz to nowych bandytów w coraz większych liczbach, to napastnik wrzuca przytłaczającą większość broni na teren obrońców. To napastnik eskaluje konflikt na obcym terenie i idzie w zaparte w otchłań śmierci bez najmniejszego sensu i odrobiny powodu, oprócz własnej dumy i chorej ambicji.”
  I tak od 2014 na Ukrainie ktoś dolewał oliwy do ognia, sama Merkelowa to przyznała. A umowy Mińskie mieli gdzieś.

 3. MasaKalambura 28.01.2023 14:31

  Merkelowa, która próbowała obsadzić Niemcy jako głównego pośrednika węglowodorów na Europę niech sczeźnie. To przez ich przymykanie oczu na wybryki Rosji mamy ten ambaras. A także przez debilizm Ameryki w sprawie Afganistanu. Ale co się stało to się nie odstanie.

  Teraz trzeba zrobić wszystko co potrzebne by nie dopuścić do eskalacji nuklearnej, ale tak, by nie dać siepaczom z Moskwy powodu do świętowania.

 4. Stary Kulas 28.01.2023 20:27

  @MasaKalambura
  Skoro tak cię ciągnie do wojny to może weź i wyjedź na Ukrainę by TAM walczyć a nie sprowadzaj zagłady na MOJĄ OJCZYZNĘ! Polska NIE PROWADZI ŻADNEJ WOJNY OBRONNEJ tylko jest napastnikiem.

  NIKT POLSKI ANI JEJ SOJUSZNIKA NIE ZAATAKOWAŁ!

 5. MasaKalambura 29.01.2023 00:14

  O ile mi wiadomo branie czynnego udziału w zagranicznych wojnach w obcych wojskach nadal jest karalne. Tak gwoli informowania współobywateli o aktualnych prawnych normach.

  Polska rozbrajając się z postsowieckiego złomu zagłady wg. Kuklińskiego daje dobry przykład rozliczania korporacji z ich produktów. A weźcie te swoje t ileś tam, te migi, mi i suchoje. I wszystkie te podwisy pod nie. Rozstanie przeciętnego Plaka z postsowieckim militarnym koszmarem to ulga na rany. Jeśli mamy zginąć w nuklearnym błysku, lepiej jest się pozbyć tych wszystkich militarnych syfów. Im więcej tego wzbudzi niuk czy termiuk na tych terenach w powietrze, tym dłużej na grzyby nie będzie można chodzić. Bo grzyby bardzo przyciągają pierwiastki tego typu.

  Niech się tym udławi napastnik na naszych braci. W Europie nie ma lepszej rodziny niż my. Litwa, Białoruś Ukraina i Polska.
  Rosjo wyzwól się wreszcie z tego ponadkontynentalnego imperializmu i zostań albo tym (Azją) albo tym (Europą). Zauważ narody które najechałaś i wyzwól najpierw je od chorej siebie. Niech się wreszcie wzbogacą na tobie, bo ty Rosjo, nie my Europa, Azję rosyjskojęzyczną wyzyskujemy.

  Dajże naszym braciom Ukraińcom i Białorusinom i Litwinom i Bałtom od siebie wreszcie święty spokój! I racz nie przeprowadzać na naszych terenach kolejnego z testó∑.

  https://www.youtube.com/watch?v=LLCF7vPanrY&ab_channel=aConcernedHuman

 6. Jande 29.01.2023 01:45

  Masa, piszesz jak obłąkany.
  Nie chce się nawet tego komentować.
  Skończ i wstydu sobie oszczędź.

 7. MasaKalambura 29.01.2023 01:47

  Jando kiedy wreszcie porzucisz doktrynę wstydu?

  A pod filmik soundtrack
  https://open.spotify.com/playlist/46KwAmB3xqtvduxuR3a08m?si=6d4808b6bbbf4150

 8. replikant3d 29.01.2023 18:20

  MasaKalambura a ile wojenek wszczęło USA w imię swojej pazerności na zasoby i szerzenie ,,demokracji,,? Ruski to przy nich ,,pikuś,, A np .Izrael który zbrodnie wojenne ciągle robi na Palestyńczykach i co? i NIC żadnego oburzenia i piętnowania. tak więc wyluzuj gościu. Znasz to powiedzenie?: ,,Pierwszą ofiarą wojny jest prawda,, WSZYSCY teraz sieją propagandę i o obiektywną prawdę teraz ciężko…

 9. Doctor Who 29.01.2023 20:33

  MK popraw się. Umiejętniej podsycaj konflikt anglosasi kontra Słowianie. Im więcej ludzi zginie, im więcej pożyczą na wojnę, tym będziesz bardziej zadowolony ? Popierasz proxy wojnę USA z Rosją.

 10. Stary Kulas 30.01.2023 14:56

  @MasaKalambura
  By walczyć na Ukrainie i nie trafić do więzienia wystarczy wystąpić do MON o zgodę na służbę w armii Ukrainy. Myślę, że w obecnej sytuacji nie będzie problemu z jej uzyskaniem.

  PS. Niestety większość z polskich ochotników na Ukrainie jest tak głupia, że tego prostego wymogu nie dopełniła.

 11. rici 30.01.2023 15:19

  Kiedys w mlodosci bylem fanem tworczosci Mark Twaina, czytalem rowniez jego korespondencje z czasow wojny gdy Amerykanie napadli na Filipiny. Mark Twain byl w tym czasie tam korespondentem wojennym.
  Opisywal jak Amerykanie mordowali tybulcza ludnosc, opisy byly podobne jak do opisow rzezi Wolynskiej i wschodniej Malopolski w wykonaniu Ukraincow. W jazdym razie z okolo 10 milionowego narodu / w tym czasie/ pozostalo przy zyciu okolo 3 miliony.
  Dla masy moze byc to interesujace ze te okolo 7 milionow wymordowanych ludzi to byli glownie muzulmanie.
  Zreszta historia USA to glownie wojny z 242 lata istnienia USA tylko 17 lat nie prowadzily wojny glownie zaborczej w innych krajach. Tych to mozemy okreslic jako zawodowych mordercow i psychopatow.

 12. MasaKalambura 30.01.2023 17:06

  Replikant, O winach USA chętnie popiszę pod innym tematem. Tę wojnę wszczęła Rosja. A zanim to zrobiła, zarządała usunięcia za Odrę wszelkich wojsk NATO oraz wszelkich instalacji natowskich. Tym samym wskazała swoje prawdziwe zamiary. Ukraina, Bałtowie, Polska. A skoro tak, to mamy niewypowiedzianą wojnę z Rosją. W takim wypadku uważam za Sun Tzu, że najlepiej wojny prowadzić poza własnym terytorium i obcymi wojskami. A w tym czasie się zbroić. Niby to robimy, ale summa summarum mamy teraz mniej broni, a ta nowa, to narazie tylko na papierze, co stawia nas w wielkim niebezpieczeństwie, jeśli Putin zdecyduje się na wyprzedzający ruch va bank i uderzenie połączone: Ukraina, Polska i Litwa wraz z Łotwą i Estonią. Z użyciem broni atomowej. Bo w tej chwili bez tego, konwencjonalnie, raczej nie da rady, bo wypsztykał się m innymi dzięki naszej broni.

  Jeśli zaś to wojna nuklearna, to sami jej nie wygramy. Nawet, jak będziemy mieli milion czołgów. O ile w ogóle można wygrać wojnę nuklearną. W tej chwili powinniśmy pomyśleć o drodze Pakistanu, Izraela czy Korei. Kraju z bronią jądrową się nie atakuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.