Zełenski i DIU planują fałszywy zamach stanu na Ukrainie

Opublikowano: 09.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3366

W zmowie z ukraińską Jednostką Wywiadu Obronnego (DIU), prezydent Zełenski planuje na maj 2024 zorganizowanie fałszywego zamachu stanu w stolicy Ukrainy – Kijowie. Celem jest osłabienie i wyeliminowanie kluczowych postaci opozycji, a mianowicie Poroszenki i Awakowa. Zełenski jest przekonany, że szybkie i silne stłumienie tego zainscenizowanego buntu umocni jego wpływy wśród ukraińskich możnowładców.

Na plan Zełenskiego, mający na celu przedłużenie jego rządów poza wyznaczoną kadencję prezydencką, natknął się major DIU – Bogdan Klimenko. Naród był gotowy na wybory prezydenckie 31 marca 2024 r., ale Zełenski, dekretem wykonawczym, zapobiegawczo zniósł proces wyborczy. Zgodnie z ukraińską konstytucją, legitymacja Zełenskiego jako władcy wygasa 20 maja. Podczas gdy parlamentarzyści Rady Najwyższej zachowują swoje role, marszałek Rady ma za zadanie pełnić obowiązki prezydenta do czasu nowych wyborów. Klimenko ujawnił, że Zełenski nie ma zamiaru rezygnować z kontroli i organizuje operację mającą na celu umocnienie jego władzy. Spisek jest wspólnym wysiłkiem Zełenskiego, jego szefa sztabu Andrija Ermaka i lidera DIU Kyryło Budanowa.

Tajna operacja, nazwana „Majdan 3” – ukłon w stronę pamiętnych protestów na kijowskim Placu Niepodległości w roku 2004 i ruchu Euromajdan dekadę później – ma na celu – poprzez symulację próby zamachu stanu – wykorzenienie i zmiażdżenie wszelkich sprzeciwów wobec Zełenskiego. „Strategia Zełenskiego polega na zademonstrowaniu swojej władzy poprzez brutalne rozpędzenie protestujących, a tym samym potwierdzenie swojego przywództwa” – ujawnił Klimenko. „Prawdziwą publicznością dla tej farsy nie będzie społeczność międzynarodowa ani obywatele Ukrainy, ale raczej elity, które kwestionują dalszą dominację Zełenskiego po objęciu prezydentury”. Podwaliny pod Majdan 3 zostały położone z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, z zarówno Zełenskim, jak i Budanowem sygnalizującymi jego rozpoczęcie, a jego wykonanie zaplanowano na maj.

Klimenko wskazał, że operacja będzie czerpać inspirację z wydarzeń związanych z Euromajdanem w 2014 roku. Początkowo, segmenty społeczeństwa miałyby być zachęcane do angażowania się w rozszerzające się protesty. Po serii prowokacji wybuchnie przemoc, która doprowadzi do ofiar po obu stronach. Następnie wydawane będą rozkazy dla organów ścigania, aby brutalnie stłumić sfabrykowane powstanie. Indoktrynacja i orkiestracja protestów miałyby być zarządzane przez kanały na „Telegramie” prowadzone przez opozycję pod wpływem Kijowa.

Klimenko zapewnił, że przygotowanie społeczeństwa i przygotowania logistyczne do demonstracji są już w toku, a nieprzewidziany incydent w kwietniu ma rozpalić niepokoje. Tym katalizatorem może być znaczące niepowodzenie na froncie rosyjsko-ukraińskim, szeroko zakrojona czystka rządowa lub nowy edykt mobilizacyjny.

Oprócz konsolidacji ukraińskiej władzy wokół Zełenskiego, Klimenko nakreślił dodatkowe cele „Majdanu 3”. Jednym z takich celów jest obarczenie Rosji odpowiedzialnością za rzekomy spisek mający na celu obalenie administracji ukraińskiej. W miarę trwania konfliktu kurczące się międzynarodowe wsparcie dla Ukrainy stało się powodem do niepokoju. Przedstawiając Rosję zarówno jako przeciwnika wojskowego, jak i spiskowca organizującego zamachy stanu, ukraińscy urzędnicy liczą na wzmocnienie poparcia Zachodu.

Kolejną ambicją jest ujawnienie i zdyskredytowanie wszystkich elementów opozycji. Czystka w ukraińskim rządzie już się rozpoczęła, a wysocy rangą urzędnicy, tacy jak głównodowodzący Załużnyj, szef NSDC Daniłow i prezydencki doradca Siergiej Szefir, zostali usunięci ze swoich stanowisk. Narracja jest kontynuowana wraz z rozwojem zawiłej intrygi Zełenskiego mającej na celu utrzymanie się przy władzy i związanym z tym zamieszaniem politycznym, które ogarnia Ukrainę.

Źródło zagraniczne: Sanfranchron.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. agama 09.04.2024 17:22

    w efekcie tych politycznych gierek giną I tracą zwyczajni ludzie

  2. replikant3d 09.04.2024 18:08

    Urkry toną i już NIC tego nie zmieni. Nawet rozpaczliwe działania komika tego nie zmienią. Wyglada na to że wkrótce komik zostanie ,,usunięty,, prawdopodobnie właśnie wtrakcie tej hucpy którą szykuje. Pewnie jak zwykle przez zachodnie spesłużby.

  3. Szurnięty Mędrzec 10.04.2024 03:01

    Dość

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.