Zaufanie do Dudy i Morawieckiego leci na łeb na szyję

Opublikowano: 21.10.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1690

Antyskuteczne i tragikomiczne metody walki z epidemią koronawirusa doprowadziły do znacznego wzrostu nieufności wobec czołowych polityków.

Sondaż, zrealizowany przez IBRiS został przeprowadzony 16-17 października, a więc w czasie, kiedy liczba oficjalnych dziennych zakażeń nie przekroczyła jeszcze 10 tysięcy, a informacje o dramatycznej sytuacji w szpitalach dopiero zaczęły się pojawiać. Przy spojrzeniu na ranking należy więc wziąć poprawkę na to, że w tak niestabilnym czasie, nastroje społeczne mogą ulegać dynamicznym zmianom.

Erozja zaufania do klasy politycznej przybiera na sile. Tracą wszyscy. Jeszcze miesiąc temu Andrzejowi Dudzie ufało 52.2 proc. respondentów. W ciągu miesiąca stracił jednak aż 10 pkt procentowych. Ufa mu jedynie 42,3 proc. Ten wynik pozwala mu jednak utrzymać prowadzenie w rankingu.

W dół poszybowały również notowania premiera Mateusza Morawieckiego. W tym przypadku spadek wyniósł 8,6 pkt proc. Tak złej renomy szef rządu nie miał od stycznia, kiedy osiągnął identyczny wynik – 40 proc.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Szymon Hołownia. Chrześcijańskiemu demokracie, twórcy ruchu Polska 2050 ufa 37,9 proc. ankietowanych. To jednak 5,4 pkt proc. mniej niż w zeszłym miesiącu, co świadczy o tym, że zaniepokojenie pandemią przekłada się na spadek zaufania do całej klasy politycznej, nie tylko rządzących.

Czwarte miejsce w październikowym rankingu zaufania zajął Rafał Trzaskowski. Tutaj spadek jest również znaczny, co pewnie jest jeszcze konsekwencją zawirowań wokół sierpniowego, długo opanowywanego wycieku ścieków do Wisły i fiaska szumnie zapowiadanego ruchu społecznego Wspólna Polska. Obecnie prezydent Warszawy cieszy się zaufaniem 34,2 proc. pytanych przez IBRiS (spadek o 9,3 pkt proc.).

Z kolei na czele rankingu polityków, którym ufamy najmniej sytuacja nie uległa zmianie. Prowadzi Zbigniew Ziobro, któremu nie ufa 62,5 proc. ankietowanych, a na tuz za nim Jarosław Kaczyński z wynikiem 59,1 proc. Największy wzrost negatywnych ocen otrzymał wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin (o 8,6 pkt proc.). Nie ufa mu 55,5 proc. Polaków.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
NORB
Użytkownik
NORB

Ja i tak się dziwię kim jest te 40% społeczeństwa, które nadal ufa wymienionym osobom ??? Ślepi jacyś, głusi … Nie widzą, co się tutaj szyje? Obecna sytuacja niewiele różni się od grudnia 80′. Tyle, że na skrzyżowaniach nie stoją SKOTy, tylko inwigilacja jest poprzez pegasusa, 5G i tego typu elektronikę. Gromadzić się nie wolno, do szpitala się nie dostaniesz (chyba, że podpiszę iż zgłosiłeś się z powodu koronki), ceny żywności poszybowały o 100% do góry, nowe podatki i tresura. Natomiast TVP-dezINFO to jak bym oglądał DT (dziennik telewizyjny) albo czytał trybunę ludu. Propaganda i agitka z wyrobieniem normy na 150%. Ludzie patrzą a nie widzą, słyszą ale nie słuchają.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Nie mogę patrzeć na tego naziryja lichwiarskiego już jest bardziej obleśny niż Urban tyle, że dużo głupszy.

NORB – To w większości volksdeutsche. Dla nich życie oznacza konsumpcję i walkę o ochłap z pańskiego stołu. Chcą przeżyć sprzedając sąsiada, brata, matkę jest im wszystko jedno kogo i jak i komu. Nazywanie ich ludźmi jest mocno dyskusyjne a z cała pewnością nie są Polakami bo nas Polaków jest mało.
Ciekawostka: możesz być jak oni nawet jeśli posiadasz moralność i skłonności do altruizmu :-) wystarczy przyjąć zastrzyk :-) Hehe filmy pokazują atak obcych na ludzkość a tu okazuje się, że po zastrzyku stajesz się obcym :-) To nie jest SF czy tełoria spiskowa taki zastrzyk istnieje :-)

Cosmo
Użytkownik

Aż dziwne, że jeszcze tyle osób wierzy tym złodziejom i oszustom jakach III RP jeszcze nie widziała. To już chyba bandyckie prywatyzacje AWS i UW są niczym w porównaniu z tym bandytyzmem.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Czy jest możliwość aby nie wstawiać zdjęć tego pana w okularach. Robię się strasznie agresywny jak widzę jego oblicze, a jak słyszę, dostaję furii. Dziękuję za rozpatrzenie prośby.