Zabity przez USA dronem „dowódca Al Kaidy” okazał się murarzem

Opublikowano: 20.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2273

„Wpływowa postać Al Kaidy”, która zginęła w niedawnym amerykańskim ataku w Syrii, w rzeczywistości nie miała żadnych powiązań z terrorystami, lecz była ojcem 10 dzieci, który w chwili śmierci pasł owce — informuje dziennik „The Washington Post”.

Lotfi Hassan Misto, lat 56, którego rodzina zidentyfikowała jako ofiarę ataku rakietowego Hellfire 3 maja, był murarzem. Według wywiadów przeprowadzonych z jego bratem, synem i 6 innymi osobami wynika, że był miłym i ciężko pracującym człowiekiem, „którego całe życie upłynęło w biedzie”.

Centralne Dowództwo USA, które kontrolowało operację militarną kilka godzin po ataku, bez przytaczania dowodów ani podania nazwiska zabitego, że celem ataku drona Predatora był „wysoki rangą przywódca Al-Kaidy”.

Pentagon ma teraz wątpliwości co do tego, kogo zabito — powiedzieli gazecie „The Washington Post” dwaj amerykańscy urzędnicy ds. obrony. „Nie mamy już pewności, że zginął wysoki rangą przedstawiciel Al-Kaidy” — przyznał jeden z nich. Drugi, mający trochę inny punkt widzenia, dodał: „Chociaż uważamy, że atak nie zabił pierwotnego celu, uważamy, że był to człowiek Al-Kaidy”. Obaj, komentując dochodzenie ws. „incydentu”, wypowiedzieli się pod warunkiem zachowania anonimowości.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.