Za kryzys mieszkaniowy odpowiadają imigranci

Opublikowano: 19.11.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 621

Z najnowszego raportu Migration Watch wynika, że kryzys mieszkaniowy na Wyspach jest związany z ogromnym zapotrzebowaniem na lokum wśród imigrantów, do których trafia aż 8 na 10 nowych mieszkań i domów.

Zgodnie z najnowszym raportem przeprowadzonym przez think-tank Migration Watch UK aż osiem na dziesięć domów i mieszkań trafia do rodzin imigrantów, a ogromne zapotrzebowanie właśnie wśród nich sprawia, że brytyjski rynek mieszkaniowy znajduje się w kryzysie.

Zapotrzebowanie na miliony nowych domów w Wielkiej Brytanii coraz bardziej się zwiększa, a niezadowolenie mieszkańców Wysp rośnie także w tym względzie. Niestety najnowszy raport Migration Watch pokazuje, że za taki stan rzeczy odpowiedzialni są… imigranci.

Co więcej think-tank oskarża brytyjski rząd o zwodzenie w tym temacie opinii publicznej. Minister społeczności i samorządów lokalnych, Sajid Javid powiedział na początku tego roku, że „dwie trzecie zapotrzebowania na nowe domy nie ma nic wspólnego z imigrantami” i odpowiedzialny jest za to wzrost populacji Brytyjczyków.

Teraz przy okazji opublikowania raportu Migration Watch stwierdziło, że słowa ministra były „nieprawdziwe i mylące”. Zgodnie z danymi Office for National Statistics aż 1,65 milionów z 2 milionów nowych nieruchomości między rokiem 2000 a 2015 trafiły do kogoś, kto był imigrantem. Z kolei w tym samym okresie zapotrzebowanie na nowe domy wśród Brytyjczyków spadło o 117 335.

Zgodnie z tym, co powiedział minister, w ciągu 25 lat – między rokiem 2014 a 2039 konieczne będzie wybudowanie 210,000 nowych domów rocznie, z czego 77,000 trafi do imigrantów. Jednak Migration Watch zaprzecza tym danym i twierdzi, że liczby dotyczące imigrantów zostały przez ministerstwo znacznie zaniżone.

W raporcie możemy przeczytać: „Biorąc pod uwagę ośmiu polskich mężczyzn w wieku 20 lat, którzy przyjechali na Wyspy w 2012 roku i mieszkają wspólnie w wynajmowanym domu, to obecnie razem tworzą oni gospodarstwo domowe. Jednak w miarę upływu lat jak również osiedlenia się wraz ze swoimi partnerami oraz dziećmi, niebawem stworzą oni osiem odrębnych gospodarstw domowych ze swoimi rodzinami”.

Szef Migration Watch, Lord Green powiedział: „Mamy poważny kryzys w mieszkaniowy, który dotyka coraz większą liczbę osób, zwłaszcza młodych. Musimy się skupić na rozwiązaniach w tej kwestii; nikt nie ma śmiałości mówić o zapotrzebowaniu i jego głównym źródle, imigracji”.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.