Z czego żyje aktywistka klimatyczna?

Opublikowano: 19.04.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2885

Z czego żyją aktywiści klimatyczni? Dominika Lasota z Inicjatywy Wschód z rozbrajającą szczerością przyznała, że z „ciężko wywalczonych grantów”.

Lasota, młoda klimatystka, nazywana czasami nawet „polską Gretą Thunberg”, znalazła sobie świetny sposób na wygodne życie. A to poleci do Dubaju, a to na konferencję w innej części świata. Oczywiście nie za swoje pieniądze.

Pokrzyczy trochę o klimacie i pieniądze już płyną do jej kieszeni. W rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM na pytanie, gdzie pracuje i z czego żyje, przyznała, że z „ciężko wywalczonych grantów”.

„Pracuję. Jestem jakby członkinią i pracuję w organizacji pozarządowej, którą jest Inicjatywa Wschód. Żyję z ciężko wywalczonych różnych grantów i środków, które zbieramy. Mam 22 lata, prowadzimy organizację. Prowadzenie NGO w Polsce nie jest łatwe, my to robimy, poświęcając na to całe swoje życie” – powiedziała.

Powtarzała też wszystkie tezy klimatystów, w które wierzą co najwyżej ludzie naiwni. Na pytanie, dlaczego aktywiści przyklejają się do dróg, odpowiedziała, że „z przerażenia”, bo klimat to i tamto.

W kwestii zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych twierdzi, że to bardzo dobre rozwiązanie, a ludzie przecież dalej będą mieli wybór. Otóż będą mogli wybrać na przykład tramwaj albo PKS.

Na uwagę, że w Niemczech aktywiści klimatyczni spod znaku Ostatnie Pokolenie zostali uznani przez sąd za zorganizowaną grupę przestępczą, odpowiedziała tak: – Różne ruchy społeczne były w swoim czasie uważane za terrorystów, po czym po czasie mamy, nie wiem, chociażby Martina Luthera Kinga, którego teraz wszyscy wychwalamy.

Mazurek odparł, że akurat King nie był nazywany terrorystą, ale Lasota odparła, że tak wyczytała w książkach. Gdy redaktor prowadzący wytknął braki w wiedzy Lasoty na innych polach, ta powiedziała, że nie musi wszystkiego dobrze wiedzieć, bo przecież w omawianych sytuacjach nie było jej na świecie.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

15 komentarzy

 1. niusy 19.04.2024 16:29

  Oglądnijcie. Artykuł nie oddaje sensu wywiadu.

 2. Katarzyna TG 19.04.2024 17:45

  Putin miał zielonych ludzików w Donbasie, globalizm rytu z Davos też ma takich zielonych ludzików jak pani Dominika.

 3. emigrant001 19.04.2024 18:21

  takich ludzi powinno się trzymać w zakładach zamkniętych a nie rozdawać im pieniądze podatników. Idiokracja jest już teraz a będzie tylko gorzej. Jesteśmy w dooopie i zaczynamy się w niej urządzać

 4. bboyprezes 19.04.2024 23:39

  Ooo 22 lata, tosz to już tyle przeżyło, że heeej, umiem obrać ziemniaki, ugotować mrożonki, chapnąć granty i w ogóle to już wiem tyle że chcę zmienić cała politykę 😎
  Każdy przechodzi pewne etapy rozwoju w życiu, ale jeśli na zbyt wczesnym etapie da się za duże możliwości i pole manewru, to tak jak 4-letnie dziecko zostawić same w domu i nauczyć je obsługiwać kuchenkę gazową, nic tylko czekać na te “dobre zmiany”.
  A odnośnie grantów, to też jak z dzieckiem: “dam ci dwa złote i weź mi tu sprzątaj mieszkanie przez miesiąc.” w tej cenie to można sobie właśnie wielu klimatystow załatwić do wykonywania brudnej roboty.

 5. Szurnięty Mędrzec 20.04.2024 01:16

  Jej najwyższe wykształcenie to ukończenie liceum

 6. Katana 20.04.2024 08:46

  emigrant001. Na szczęście niektórzy się jeszcze wiercą 🙂

 7. Krisnow 20.04.2024 10:27

  To ja się pytam, gdzie jest Q.RWA Urząd Skarbowy???!!! ;(

 8. niusy 20.04.2024 10:53

  Krisnow, w takim gmachu na Wiejskiej, tam weryfikują wszystkie twoje pomysły na życie, sprowadzają do parteru i z tego żyją zamiast Ciebie

 9. niusy 20.04.2024 11:03

  KatarzynaTG, moim zdaniem same oczywiste oczywistości prawila, podstawowa postawa proekologiczna, która każdy mógłby prezentować, ze np w miastach transport masowy a nie indywidualny, ktoś myśli ze spaliny samochodowe mu służą?

 10. Katarzyna TG 20.04.2024 11:19

  @niusy

  Tu nie chodzi o spaliny czyli argument-pałkę do wynajęcia (“moje dziecko ma astmę” krzyczały aktywiszcza na konsultacjach przy przepychaniu SCT w Wawie; nie potrafiły jednak wytłumaczyć dlaczego jedno auto o określonym poziomie emisji NO2 do strefy nie wjedzie a inne z innego rocznika o takim samym poziomie NO2 wjedzie i co z tą “astmą” w takim przypadku) tylko o odebranie ludziom własności prywatnych środków transportu. To jest end goal tych którzy stoją m.in. za panią Dominiką.

  Lektura: https://portalwarszawski.com.pl/2023/08/06/tylko-u-nas-na-czym-polega-manipulacja-z-raportu-ktory-stoi-u-podstaw-strefy-czystego-transportu/

 11. rici 20.04.2024 12:06

  Czlowiek do oddychania potrzebuje rowniez CO2, tak samo jak tlenu, poniewaz bez CO 2 tlen nie wiaze sie z hemoglobina w krwi, i komorki zwlaszcza mozgowe pozostaja niedotlenione. W pecherzykach plucnych jest 19 razy wiecej CO2 niz w otaczajacym nas powietrzu.
  Astma to jest choroba polegajaca na zaciskaniu sie pecherzykow plucnych, i niedopuszczaniu do wymiany powietrza, najczestszym jej powodem jest stres.

 12. Katarzyna TG 20.04.2024 12:39

  > Czlowiek do oddychania potrzebuje rowniez CO2

  Cóż mogę dodać..
  https://ih1.redbubble.net/image.2641232152.6761/st,small,507×507-pad,600×600,f8f8f8.jpg

 13. niusy 20.04.2024 15:12

  Katarzyna TG, chodzi o to, że wywiad w ogóle nie poruszał tych kwestii tylko z czego żyje aktywistka i jakie ma wykształcenie. Jakoś nie wyrzuca się Bosakowi braku studiów czy Korwinowi że nie skończył. I też nie wyrzuca się wszystkim zatrudnionym w zwykłych firmach do pozyskiwania funduszy, że z tego żyją.

 14. niusy 20.04.2024 20:09

  A te spalinowki to … bylem przed chwilą w sklepie i po drodze wyprzedził mnie taki … smród jak na cmentarzu 1 listopada. Czemu sobie do kabiny tego nie wpuszcza tylko do tyłu. Dlatego trzeba go wyeliminować bo sam nie zajarzy. Najskuteczniej spalinowek po prostu nie dopuszczać do używania.

 15. RisaA 21.04.2024 14:01

  @niusy Najskuteczniej będzie takich ignorantów uzależnić od smartfona, handlować twoimi danymi i informacjami o zdrowiu z Google i Microsoftem, nauczyć to co umiesz AI Microsoftu i Google’a a potem już wiesz co globaliści zrobią. Harari i Gates powiedział – całą nadwyżkę ponad 100 milionów ludzi zutylizować. Przynajmniej wtedy nie będzie się czytać takich oderwanych od rzeczywistości komentarzy.

  A tak całkiem szczerze – chodzi o to abyś nic nie miał. Ani elektryka, ani mieszkania ani spalinówki. Masz nie mieć nic i być szczęśliwy i masz być grzecznym niewolnikiem. Myślisz, że dlaczego wprowadzają elektryki nie rozbudowując proporcjonalnie sieci energetycznej? WEŹ MYSL!!! Mają móc ci powiedzieć że dla dobra klimatu masz nie móc niczym jeździć, «bo zanieczyszcza to środowisko» (a miały być ekologiczne), «bo musimy solidarnie podzielić się tym prądem który jest i na twojego elektryka nie ma».

  A skoro tak ci śmierdzą te spalinówki w drodze do sklepu to najlepiej przestań jeść. Zrobisz masę roboty i zmniejszysz ślad węglowy nie jedząc. Przecież tymi spalinówkami dowożą ci żarcie do sklepów, byś mógł kupić w odległości kilometra od domu i byś nie musiał tego tachać 20 km od najbliższego magazynu / producenta.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.