Wylosowano numery komitetów wyborczych

Opublikowano: 16.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2640

W Państwowej Komisji Wyborczej w piątek wylosowano numery komitetów wyborczych w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

W losowaniu numer 1 przypadł KW Bezpartyjni Samorządowcy, 2 – KKW Trzecia Droga Polska 2050-PSL, 3 – KW Nowa Lewica, 4 – KW Prawo i Sprawiedliwość, 5 – KW Konfederacja, 6 – KKW Koalicja Obywatelska.

W dalszej kolejności wylosowano numery dla list komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy do Sejmu w więcej niż jednym okręgu.

Numer 7 będą miały listy KW Polska Jest Jedna, 8 – KW Polska Liberalna-Strajk Przedsiębiorców, 9 – KW Ruch Dobrobytu i Pokoju, 10 – KW Normalny Kraj.

Radości z wylosowanej „jedynki” nie kryła Katarzyna Sochańska z Bezpartyjnych Samorządowców. „Bardzo się cieszymy, ale nie ukrywam, nie jestem zaskoczona. Całą noc ta jedynka mi się śniła. Jedynka symbolizuje zjednoczenie i nadzieję, że pogodzimy Polaków i zapewnimy im normalną Polskę” – powiedziała.

„Bardzo dobre losowanie. Jesteśmy drudzy na starcie, ale liczymy, że będziemy pierwsi na mecie – dzięki temu dobremu losowaniu i temu, że nasze zaangażowanie przyniesie nam zwycięstwo wyborcze” – powiedział rzecznik PSL Miłosz Motyka, komentując wylosowanie numeru 2 dla komitetu Trzeciej Drogi.

Z kolei Dorota Olko wyraziła nadzieję, że lista numer 3 przyniesie szczęście Nowej Lewicy. „Ten numer ma dla nas sentymentalne znaczenie, bo 4 lata temu także szliśmy do wyborów z numerem trzecim. I przyniósł nam szczęście, Lewica wróciła do Sejmu z dobrym wynikiem” – podkreśliła. „Najważniejsze jest to, żeby przekonać do siebie wyborców i wyborczynie, i na to ciężko pracujemy” – dodała.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

Autorstwo: RP
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Drnisrozrabiaka 16.09.2023 08:39

  Partia “bezpartyjni samorządowcy ” górą- oł je! Brawa dla tego antysystemu. Losowanie się udało. Co, z polską jest jedynką?
  A ciekawym jest dalej 4,5,6 – ( następne partie antysystemu)4- PiS, 5-młodzieżówka pisu, i 5-tzw opozycja pisu (w głosowaniach nad najważniejszymi ustawami razem z pisem)
  Pakuj się kto może!

 2. Marta RDiP 17.09.2023 16:30

  Ja wybieram Ruch Dobrobytu i Pokoju. Jedyna, oddolny, społeczny i bezpartyjny ruch.

 3. Fenix 18.09.2023 07:33

  @Marta Wybieramy Ruch DiP, czy oddajemy władzę innym przez zaznaczenie nazwiska imienia na liście ? Ja wybieram siebie , pokój i dobrobyt , najznamienitszy osobisty wybór JA ,wierny sobie.
  Nie mniejszość partyjnych kłótliwych polityków z brakiem nadziei na lepsze 30lat uśpienia Polaków .
  Niech Ja większości obywateli Polski upomni się i odbierze swą władzę . Naszym prawem Pokój i dobrobyt.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.