Wielka Brytania zaostrza ustawę antynarkotykową

Opublikowano: 08.05.2008 | Kategorie: Prawo

Liczba wyświetleń: 1341

Rząd Wielkiej Brytanii zmienił klasyfikację marihuany, przenosząc ją z kategorii C do kategorii B. Oznacza to, że osoby posiadające marihuanę na własny użytek mogą zostać ukarane karą do 5 lat więzienia. Do tej pory, maksymalna kara wynosiła 2 lata więzienia.

Decyzja minister spraw wewnętrznych Jacqui Smith zapadła pomimo rekomendacji ekspertów zatrudnionych przez rząd, którzy zalecali zachowanie istniejącej klasyfikacji ze względu na brak dowodów na to, by marihuana powodowała problemy społeczne właściwe dla narkotyków klasyfikowanych w kategorii B – jak np. amfetamina.

Opracowanie: Yak
Źródło: Centrum Informacji Anarchistycznej


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. piesek 09.05.2008 11:54

    No to chyba alkohol także powinien zostać przesunięty na co najmniej poziom C, jest on głównym sprawcą światowej patologi rodzinnej i w nadmiernym spożyciu wzbudza agresje. ups… chyba już został zalegalizowany i ktoś już na tym bije kokosy.

  2. W. 09.05.2008 13:20

    A co z papierosami? Uzależniają podobnie jak marihuana i są toksyczne.

  3. Amant Wszech Czasów 12.05.2008 11:52

    Pety już dawno powinno się zdelegalizować zwłaszcza że podobno są bardziej szkodliwe od maryśki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.